Komisjon püüab Euroopa Parlamendi valimiste eel enam valeinfo vastu võidelda

Foto: Vincenzo Livieri/LaPresse/Scanpix

Euroopa Komisjon soovib Euroopa Parlamendi valimiste eel tõhustada võitlust valeinfo levitamise vastu.

Kavas on sisse seada kiirhoiatussüsteem ja kontrollida, et sotsiaalmeediakeskkonnad täidaksid endale võetud kohustusi. See tähendab, et kõigile peab selge olema, kust mingi info pärineb ja aktiivsed võltskontod tuleb kinni panna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Strateegilise kommunikatsiooni eelarve kasvab 1,9 miljonilt eurolt viie miljoni euroni.

"Venemaa paneb RT-sse ja Sputnikusse ja mõnesse teise kanalisse 1,1 miljardit eurot aastas Kremli-meelse propaganda levitamiseks. Et Peterburi trollivabrikus töötab umbes 1000 täiskohaga inimest, siis loomulikult see viis miljonit, mida me kavatseme panna oma strateegilisse kommunikatsiooni, tundub imepisike, aga meie ettepanekute põhieesmärk on tegevuste koordineerimine, informatsiooni jagamine," rääkis Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

"Hiljutine uurimus näitas, et 80 protsenti Twitteri-kontodest, mis jagasid
valeinfot 2016. aasta USA presidendivalimiste ajal on jätkuvalt aktiivsed, levitades rohkem kui miljon säutsu päevas. Nad peavad selliseid asju tõsiselt võtma hakkama," tõdes Euroopa Komisjoni julgeolekuvolinik Julian King.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: