Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ühistranspordi dotatsioon kasvab järgmisel aastal 101 miljoni euroni

Kadri Simson
Kadri Simson Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsuses põhimõttelise kokkuleppe saanud 2019. aasta riigieelarve plaani kohaselt kasvab ühistranspordi dotatsioon järgmisel aastal 101 miljoni euroni.

Kokku suunab riik järgmisel aastal ühistranspordi dotatsioonideks üheksa miljonit eurot rohkem kui tänavu ehk teisisõnu kasvab dotatsioonide maht 92 miljonilt eurolt 101 miljonile.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles ministeeriumi teatel, et tänu tasuta bussitranspordile kasvas sõitjate hulk maakonnaliinidel augustis keskmiselt 33 protsenti, mis näitab, et sõidu hind on inimestele väga suure tähtsusega.

"Meie eesmärk on kindlasti tasuta ühistranspordiga jätkata ning see kajastub ka uues eelarves," märkis Simson.

Bussitranspordi dotatsioon kasvab kokku 34,8 miljonilt eurolt 43,3 miljonile.

Saaremaa ja Hiiumaa saavad järgmisel aastal lennuühenduse pidamiseks üle kahe korra rohkem vahendeid ehk 5,53 miljonit eurot. Sellel aastal oli lennuühenduste pidamiseks ette nähtud 2,6 miljonit eurot.

Simson ütles, et regionaallennundus on riigile üheks regionaalarengu prioriteediks. "Korralike lennuühenduste arendamine ning töös hoidmine on saarte elanike liikumisvõimaluste tagamiseks vältimatud kulutused," lausus ta.

Lennunduse toetuseks eraldatakse 6,995 miljonit eurot ka Tallinna Lennujaamale, millega tagatakse paremad lennuühendused ja toetatakse regionaalseid lennujaamu.

Elroni dotatsioonide maht 2019. aastal ulatub 30,8 miljoni euroni. Lisaks saab Elron kasutada piletitulu, mis on tänavu esimese kaheksa kuuga olnud 23 protsenti suurem kui eelmisel aastal samal ajal.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: