Pärnu tahab keskkonnaameti ja -inspektsiooni ühendasutuse jäämist linna ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu linnavolikogu neljapäevase istungi päevakorras on pöördumine valitsuse poole, milles palutakse, et keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamisel tekkiv ühendasutus jääks Pärnusse. Keskkonnainspektsioon tõi oma keskuse Pärnusse juba tänavu märtsis.

Praegu asuvad keskkonnainspektsioon ja keskkonnaameti Pärnumaa osakond Pärnus Rohelisel tänaval, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigikogu keskkonnakomisjonis on eelnõu kahe ameti ühendamiseks arutusel järgmisel nädalal. Uue ameti juriidiline aadress on eelnõus lahtiseks jäetud.

"Muidugi tahame. Pärnu on arenev keskkond. Ja kui tänane koalitsioon keskvalitsuse tasemel on kokku leppinud, et erinevad asutused, organistatsioonid peaks paiknema Tallinnast väljaspool, siis meie, Pärnu linnavolikogu kolm /.../ koalitsiooni liiget - Keskerakond, Isamaa ja valimisliit - on teinud algatuse, mida homme arutame suures saalis siin, Pärnu volikogus. Ma küll loodan, et volikogu liikmed on seda meelt, et Pärnu võiks olla see koht, kus tulevikus ühendasutus baseerub," selgitas riigikogu keskkonnakomisjoni liige ja Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: