Ministeerium pole keskkonnaameti ja -inspektsiooni ühendamise kavast loobunud

Foto: ERR

Kuigi keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamise eelnõu kukkus sel nädalal riigikogus läbi, ei ole ministeerium kavast loobunud. Suure tõenäosusega esitatakse eelnõu uuesti, kuid ilmselt ei toimu ühendamine järgmise aasta 1. veebruarist nagu algselt kavas oli.

Riigikogu keskkonnakomisjoni liikme Andres Metsoja hinnangul sai teemat kaua ja põhjalikult arutatud, seetõttu oli ootamatu, et seadusemuudatus riigikogus toetust ei leidnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seal põhjendused kõlasid eelkõige sellelt suunalt, et liiga vähe on analüüsitud, kuigi seda teemat on kümme aastat käsitletud. Suure riskina nähti seda, et järelevalve ja seadusloome pannakse justkui kokku, kuigi on räägitud, et elu ongi muutunud ja tuleb ilmselt kompetentsi tõstmiseks neid asju koos vaadata, aga tõsi, et erinevad inimesed seda teevad," selgitas Metsoja.

Keskkonnaministeerium teatas, et see, kuidas edasi minna, vajab pisut plaanimist. Üks võimalus on eelnõu uuesti esitada. Metsoja toetab seda mõtet ja loodab, et teisel katsel läheb paremini.

"Tänane riigikogu koosseis on suuresti ka riigireformimeelne. See koosseis ja koalitsioon on öelnud, et riiki peab olema ka väljaspool Tallinnat rohkem. Päriselus see eelnõu sisaldab ka seda punkti, et edaspidi peaks keskkonnaamet ühendasutusena asuma juriidiliselt siinsamas, Pärnus," ütles Metsoja.

Keskkonnaameti peadirektor on 1. jaanuarist Riho Kuppart, keskkonnainspektsiooni peadirektori ülesannetes Olav Avarsalu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: