Kohalikud elanikud on endiselt Võru kaitseväelinnaku laienemise vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaitseministeerium tutvustas täna Võru kaitseväelinnaku arendusplaane Võru linnavolikogule, kes otsustab detsembris, kas algatada Taara linnaku laiendamiseks vajalik detailplaneering. Linnaku laiendamise vastu on kohalikud elanikud.

Taara linnaku laienemise küsimus on üleval alates kevadest. Senini on selles osas peetud üksnes rahvakoosolekuid ning räägitud Taara linnaosa elanikega, keda laiendusplaan kõige lähemalt puudutab. Planeeritaval laiendusel on aga suur mõju kogu piirkonnale, kuna juba ainuüksi Võru linnas on kaitsevägi üks olulisemaid maksumaksjaid, andes olulise osa linna tuludebaasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui me räägime ajateenijate arvu kasvust 400 võrra järgmistel aastatel, siis reaalselt toob see Võrru juurde umbes 30-40 tegevteenistujad ja umbes 10 tsiviilteenistujat," rääkis kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm.

Taara linnaku areng mõjutab aga sedagi, kui palju hakkavad edaspidi liitlased Kagu-Eestis viibima.

"Keskpolügooni väljaõppe võimalused on täna piiratud ja on juba täis saamas. Me näeme seda, et Nursipalu väljaõppe võimalused arenevad. Järgnevatel aastatel kindlasti kuni kompanii tasemel koostöö liitlastega Lõuna-Eestis kindlasti suureneb," lisas Salm.

Volikogu kuulas kolmapäeval kaitseministeeriumi esindaja ära. Osa volikoguliikmeid on seda meelt, et detailplaneering tuleks kindlasti algatada, aga on ka neid, kes ütlevad, et hetkel on infot veel liiga vähe.

Võru linnavolikogu liige Olev Lüütsepp (RE) ütles, et praegu on otsuseid veel keeruline langetada. "Kuigi seda infot oli, ma ei ütleks et seda veel on piisavalt ja aru peab saama ka inimestest, kelle kodud on seal lähedal," rääkis ta.

Sotsiaaldemokraatlik erakonna esindaja volikogus Juri Gotmans lisas, et kui räägitakse ainult positiivsetest asjaoludest, mis toob endaga kaasa lainemine, siis tema tahaks kuulda ka negatiivsetest nüansidest, mida sellel koosolekul toodi paraku ahtralt välja.

Keskerakondlasest linnavolinik Anneli Ott sõnas, et kaitseväe kohalolek on oluline. "Linna arengu mõttes on see oluline, seda me ei saa eirata. Ja siin see algatamine kindlasti aitaks kaasa, et asjad liiguvad normaalses rütmis, üksteist ära kuulates, erinevaid uuringuid tehes ja siis me saame otsustada," lausus Ott.

Otsuse, kas Taara linnaku laiendamise detailplaneering algatatakse või mitte, teeb volikogu detsembrikuisel istungil.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: