Osaliselt valminud Nursipalu laskeväljal on juba võimalik harjutusi läbi viia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võrumaal asuv Nursipalu harjutusväljal on osaliselt valminud laskeväli, kus on juba praegu võimalik läbi viia harjutusi, mille tegemiseks kulus varem hulgaliselt nii aega kui ka raha.

Natuke rohkem kui aasta tagasi võeti Nursipalu harjutusväljal maha ligi 100 hektarit metsa. Toona ütles kaitseministeerium, et Nursipalu harjutusvälja arendamisega ei saa enam oodata, kuna selle taga seisab nii 2. jalaväebrigaadi kui ka Lõuna-Eesti Kaitseliidu üksuste võimekuse areng. Tänaseks ongi seal pilt oluliselt muutunud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vahepeal on tehtud teed, vahepeal on siit juuritud kännud välja, vahepeal on loodud ka miinipilduja laskepositsioonid ja, mis meie jaoks samuti oluline, ka tuletõrje veevõtu kohad. Kokku on lepitud ka Keretü looduskaitseala tegemises, mis on fakt," selgitas 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Nursipalu laskeväli pole tänaseks aga veel päris valmis - veel on vaja metsa raadata, pinnast ettevalmistada. Vaatamata sellele saavad juba praegu nii ajateenijad, Kaitseliit, politsei kui ka liitlased seal parema võimaluse väljaõppeks.

Esmaspäeval tehtigi seal esimest korda miinilaskeharjutust.

"Meie jaoks tähendab see seda, et me ei pea enam sõitma kaugele Virumaale tegema lahinglaskmisi, me saame need ära teha oma koduõuel. Kokkuvõttes tähendab see meile nädalate pikkust kokkuhoidu ajas, väljaõppe ajas, kindlasti transpordikulud on kõvasti odavamad ja meie tegevväelased saavad veeta rohkem aega perede juures," rääkis Kuperjanovi jalaväepataljoni staabiohvitser kapten Karl-Erik Kirschbaum.

Lisaks laskevälja arendamisele on Nursipallu planeeritud ka täiendavad majutuskohad.

"Majutuskohad, et saaks läbi viia väliharjutusi, samamoodi võtta vastu liitlasüksusi, pakkuda reservväelastele sooja tuba või siis erinevatele kursustele," ütles Rebo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: