Arendaja nägemuses saab Rocca al Mare keskuses tulevikus ka elada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lääne-Tallinnas asuv Rocca al Mare keskus kavandab praeguse parkla arvelt laienemist, ehitades juurde nii ostlemis- kui büroopinda, aga plaanis on rajada ka eluruume ja hotell. Esialgu on tegemist aga visiooniprojektiga, millele loodetakse reaalsem kuju anda tuleval aastal.

"Lääne-Tallinnal puudub täna selge keskus, kuigi piirkond kasvab väga kiiresti. Ehitame kaubanduskeskuse alale tulevikus välja modernse ja ilusa linnaku, kus inimesed saavad nii elada, einestada, töötada kui ostelda, avalikke teenuseid tarbida või meelt lahutada," sõnas Citycon Eesti kaubanduskeskuste juht Helen Metsvaht.

Arendaja lubab ühendada piirkonna ühtseks tervikuks, olles peamiseks sõlmpunktiks nii Õismäe, Kakumäe kui Harku ja teiste lähivaldade inimestele. "Asukohale annavad suurt lisandväärtust ka juba tänased naabrid - loomaaed, Saku Suurhall ja vabaõhumuuseum -, kellega soovime veel tihedamini koostööd teha."

Rocca al Mare keskuse kaubanduspind suureneb Cityconi plaanide järgi ligi kolmandiku võrra. "Laienedes pöörame erilist rõhku eeskätt meelelahutus- ja teenusasutuste osakaalu suurenemisele," selgitas Metsvaht. Lisanduvast mahust moodustab praeguste plaanide järgi kaubanduspind neljandiku, teise neljandiku hotell ja korterid ning ülejäänu on mõeldud büroodele ja koostöötamise keskusele, märkis ta.

Esialgu on tegemist visiooniprojektiga – nii hoonete välisilmed, mahud kui paiknevus võivad olulisel määral muutuda. Citycon loodab täpsemaid plaane esitada tuleval aastal, seni toimuvad konsultatsioonid erinevate osapooltega ning alustatakse projekteerimist.

Kokku plaanitakse arendada juurde maksimaalselt 88 000 ruutmeetrit pinda. Kaubanduspinda suurendatakse esialgsete plaanide kohaselt kuni 20 000 ruutmeetrit. Põhiosa mahust tuleb tänase parkla arvelt, mis asendatakse parkimismajaga.

Aastas külastatakse Rocca al Mare keskust üle 5,5 miljoni korra. Kaubanduskeskuse üldpind on 74 600 ruutmeetrit.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: