Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Analüütik: uue kaubanduskeskuse rajamine on täna raskem kui paari aasta eest

Kinnisvarafirma Uus Maa analüütik Igor Habal leiab, et Tallinnas on kaubanduspinda liiga palju ning turul on ülepakkumine.

"Seda on näha uute kaubanduskeskuste puhul, kes on väga pikas eelmüügi faasis ehk nad juba aastaid räägivad, kus nad on valmis arendama, aga konkreetselt kellegagi pole läbi räägitud," selgitas Habal "Aktuaalsele kaamerale".

"Samas kui vaatad T1 kaubanduskeskuse kogu arendusprotsessi, on see ikkagi käinud üle kivide ja kändude. See pigem viitab sellele, et tänases turusituatsioonis on uue keskuse püsti panemine raskem kui paar-kolm aastat tagasi," lisas ta.

Habal tõi välja, et realistlikumad plaanid on Ülemiste keskuse laienemine järgmisel aastal, samuti Porto Franco valmimine paari aasta jooksul. "Kõik ülejäänud suured keskused pigem tahavad olla barrikaadidel ja rääkida ja tuua ikka aeg-ajalt oma nime välja," lisas ta.

T1 Mall of Tallinn arendaja Allan Remmelkoor märkis, et täna on Tallinnas väga vähe sellist kaubanduspinda, mis on kavandatud, arvestades jaekaubanduses toimunud muudatusi.

"Tõesti tundub, et meil on kaubanduspinda elaniku kohta väga palju ja tekib küsimus, kas on ostujõudu, kas on potentsiaali. Teisest küljest me peame vaatama, et väga suur osa sellest kaubanduspinnast, nendest ruutmeetritest on ikkagi kavandatud, planeeritud ja ehitatud aastakümneid tagasi. Seetõttu ma julgen väita, et Tallinnas on täna väga vähe sellis kaubanduspidna, selliseid ruutmeetreid, mis on tõesti kavandatud, arvestades viimase viie aasta tormilisi muudatusi kogu maailmas jaekaubanduse turul ehk siis peamiselt internetikaubanduse kiire kasv," kommenteeris ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: