Arendaja plaanib Rocca al Mare kaubanduskeskust veerandi võrra laiendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rocca al Mare kaubanduskeskus saab laiendamise tulemusel juurde üle kahe korra enam parkimiskohti.
Rocca al Mare kaubanduskeskus saab laiendamise tulemusel juurde üle kahe korra enam parkimiskohti. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Rocca al Mare kaubanduskeskuse arendaja Citycon on algatanud detailplaneeringu, et ehitada ostukeskust ligi veerandi võrra suuremaks.

Citycon teatas eelmisel nädalal oma Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskuste tegevjuhi väljavahetamisest. Uue juhi üheks ülesandeks jääb ellu viia ka Rocca al Mare ostukeskuse laiendamine.

Ettevõtte kommunikatsiooni- ja turundusjuht Linda Eichler ütles, et ehkki detailplaneering algatati juba 2015. aasta lõpus, on konkreetsetest detailidest rääkida veel vara ning protsessid võtavad aega, kuivõrd tegemist on linna jaoks olulise piirkonnaga.

"Rocca al Mare ümbrusest on kujunemas Lääne-Tallinna tõmbekeskus. Ühelgi teisel kaubanduskeskusel pole selliseid naabreid nagu Rocca al Mare kaubanduskeskusel. Me ei vaata ainult kaubandust, vaid laiemat pilti," ütles Eichler, viidates loomaaiale, vabaõhumuuseumile jm ümbruskonnas asuvatele unikaalsetele ühiskondlikele rajatistele.

Tallinna planeeringute registrist nähtub, et Rocca al Mare Kaubanduskeskuse AS soovib olemasolevale 74 600 ruutmeerile 16 500 veel lisaks ehitada, mis on ligi veerand senisest mahust.

Citycon usub, et pealinna kaubandusturg pole veel ammendunud.

"Meie hinnangul on kaubanduspinda tervikuna Tallinnas palju, aga turu areng soosib olemasolevaid häid asukohti, mis nii Rocca al Mare kaubanduskeskuse kui ka Kristiine keskuse puhul on väga head," põhjendab Eichler laienemisplaani.

Viiekorruseline parkimismaja

Senisele kolmekorruselisele hoonele lisaks on algatatud detailplaneeringu järgi plaanis kuni viie maapealse korrusega ärihoone ehitamine, kus esimesel ja osaliselt teisel korrusel on äripinnad ning 2.-5. korruseni parkimismaja, lisaks plaanitakse avatud parkimisala katusekorrusele.

Juurdeehitatav osa rajatakse olemasoleva hooneesise parkla edelanurka, otsapidi Mõisapõllu tänava äärde. Arendaja kinnitusel naabruses asuvate elumajade päikesevalgus ei vähene, kuivõrd kavandatav juurdeehitus tuleb ala lõunaküljele.

Juurdeehituse ja olemasoleva hoone ristumispunkt kujuneb keskuse peasissepääsuks ning selle ette on plaanitud väike väljak roheala ja hooajalise välimüügialaga.

Keskuse parkimiskohtade arv kasvab enam kui kaks korda: kui praegu on keskuses sees 355 parkimiskohta ja õues 529 kohta ehk kokku 884 parkimiskohta, siis neile kavandatakse 1471 kohta lisaks, mis kõik tulevad parkimismajja sisse. Selle tulemusel kujuneb parkimiskohtade arvuks 2355.

Hoone perimeetril säilib lai kõnnitee, mis ühendab sissepääsud, tagab jalakäijate ohutu liikumise parklaliiklusest sõltumatult ning võimaldab paigutada jalgrattaparklad hoone sissepääsude lähedusse. 

Liikluskorraldus näeb ette parkla olemasolevate juurdepääsude säilitamise Mõisa tänava poolt. Hooneesise parkla liikluse kulgu oluliselt ei muudeta, Paldiski maantee poolne parklakorraldus säilib senisel kujul, hoonepoolne parklatee hakkab järgima juurdeehituse perimeetrit.

Parkimishoone sisse- ja väljasõidud rajatakse parklatee Mõisapõllu tänava poolsesse otsa ja juurdeehitatava hoonemahu keskossa.

Täpsemaid plaane, kellest võiksid saada uued rentnikud ning kas tulemas ka päris uusi, Eestis seni esindamata kaubamärke, ega eesmärki, mis ajaks laiendustegevus valmis võiks saada, ei soovinud ettevõte veel avaldada.

Rocca al Mare kaubanduskeskuse senisest 74 600 ruutmeetrisest üldpinnast 57 600 m2 on väljaüüritav osa. Aastas külastab keskust 5,5 miljonit inimest.

Citycon on suur Põhjamaade kaubanduskeskuste arendaja ja kinnisvara investeerimisfirma. Koos Kristiine keskusega omab ja peab Citycon kokku 46 kaubanduskeskust Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Eestis.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: