EstLink 1 on kolmandat nädalat rivist väljas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eleringi kodulehel olevalt energiavoogude kaardilt on näha, et EstLink 1 kaudu ülekannet ei toimu. Autor/allikas: kuvatõmmis

Eesti-Soome elektriühendus EstLink 1 on alates 4. novembri õhtust rikke tõttu välja lülitatud ning rikkeperioodil on elektri hind Eestis olnud kohati kallim kui Soomes.

Soome süsteemihalduri Fingrid lehel ilmus 5. novembril rikke kohta teade, kus seisis, et elektrienergia ülekanne Eesti ja Soome vahel toimub täielikult EstLink 2 võrguühendusega, kuid EstLink 1 loodetakse tööle saada alates 17. novembrist. Paraku ei ole see senini õnnestunud.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles ERR-ile, et EstLink 1 lülitus välja rikke tõttu Soome poolel Espoo konverterjaamas.

"Praeguste teadmiste järgi peaks EstLink 1 taas töökorras olema 26. novembri keskööks," lausus Köster.

Tema sõnul on elektri hind Eesti ja Soome piirkonnas rikkeperioodil märkimisväärselt erinenud kuuel-seitsmel päeval.

"Samas ei saa kindlalt väita, et kui EstLink 1 oleks olnud töökorras, siis poleks ühelgi tunnil hind Soomes ja Eestis erinev olnud. Näiteks 7. novembril oli hind Soomes hoopis kõrgem kui Eestis," lisas Eleringi esindaja.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: