Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu juhina jätkab Andres Kollist

Andres Kollist.
Andres Kollist. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Andres Kollist valiti taas Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu direktoriks. Akadeemilise Raamatukogu nõukogu võttis otsuse vastu ühehäälselt.

Uus ametiaeg kestab kuni 2021. aasta lõpuni. Raamatukogu direktor valiti avalikul konkursil, mis kuulutati välja tänavu septembris.

Andres Kollist (1948) on keemiateaduste kandidaat, teadlane ja ühiskonnategelane. Alates 2003. aastast töötab ta Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu direktorina.

"Andres Kollist on arendanud raamatukogu eesmärgiga pakkuda üha enam kaasaegseid digitaalseid raamatukogundusteenuseid," kommenteeris konkursi tulemusi Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land. "Näiteks on loodud digiteerimiskeskus, mille ambitsioonikas eesmärk on digiteerida kogu Eesti teadlaste loodud teaduslik vaimuvara. Andresel on selge nägemus raamatukogu edasiseks arenguks kaasaegse teadusraamatukoguna ning selle ruumilise keskkonna arendamiseks."

Andres Kollist tõi välja, et eesmärk on arendada TLÜ Akadeemilist Raamatukogu nii, et saavutatakse traditsiooniliste ja e-teenuste sünergia. "Rõhutades digitaalse suuna olulisust ei saa unustada, et meil on palju väärtuslikke kogusid, mis pakuvad lugemisrõõmu või toovad ajaloo sügavust meieni paremini just paberkandjal," ütles Kollist.

"Kaugemaks eesmärgiks on Eesti ühe parema klassikalise raamatukogu säilitamine ja kaasajastamine nii, et samal ajal tehakse teavikud kättesaadavaks ka elektroonilisel kujul ning arendatakse välja e-teadusraamatukogu ETERA. Raamatukogu põhiülesanne on jätkuvalt oma lugejate infovajaduste rahuldamine. See tähendab informatsiooni pakkumist nii paberil kui ka elektroonilisel kujul, samuti lugejate abistamist vajaliku teabe otsingul üha kasvava infokülluse tingimustes. Eriti tänapäevases olukorras, kus tohutult kasvav infohulk on hajutatud ja väga erineva kvaliteediga," rääkis Kollist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: