Fotod ja video: Kärdlas pandi püsti rabamänni juurtest tehtud jõulupuu

Kui varem pälvis üle-eestilist tähelepanu Rakvere omapärane jõulupuu, siis nüüd on ainulaadne puu hoopis hiidlastel. Hando Kuntro ja Piret Smagari puuskulptuuri oksad on valmistatud rabamänni juurtest.

Soovituse erilise jõulupuu rajamiseks tegi Rakvere kuuse autor Teet Suur, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Skulptuur "Juured" toodi traktoril Kärdlasse Hiiumaa teisest otsast, Emmastest. Männijuurte kinnitamine puitkonstruktsioonile võttis aega neli päeva.

"Juured sümboliseerivad teadupärast meie kõikide põlvnemist meie omast kodumaast ja tänu juurtele me püsime siin, kus me oleme ja nende juurte jõud on tugevam kui me oskame arvata," selgitas Smagar.

Kõik ei lähe alati plaanipäraselt ja esimene katse rasket jõulupuud traktorilt maha tõsta lõppes üsna ootamatult - puu kukkus maha. Sitked männijuured pidasid aga kukkumisele vastu ja peale väikeste iluvigade jäi skulptuur siiski terveks.

"Eks puud peab natuke lappima, aga see on puhtalt tehnika. Tehnikaga ikka juhtub, ikka ja alati. Rihm läks lihtsalt katki ja ega muud ei olnudki," ütles Kuntro.

Teine katse puud paika tõsta oli edukam ja peale väikest sättimist oli jõulupuu oma kohal. Autorite sõnul oligi skupltuuri valmimisel kõige keerulisem transport.

"Ehituse juures, kuna ma kõrgust ei karda, siis erilist probleemi ei olnud, aga lihtsalt külmas angaaris 12 tundi järjest tööd teha oli natuke kurnav. See ei ole igapäevane kogemus, aga saime hakkama," rääkis Kuntro.

Kärdla keskväljakul asuvale uhkele jõulupuule lisatakse veel mõni lamp ja jõulutuled süüdatakse üheskoos seal pühapäeval kell 17.30.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: