Anvelt: sisserände kvooti oleks pidanud suurendama

Siseminister Andres Anvelt teatas poliitikast lahkumisest
Siseminister Andres Anvelt teatas poliitikast lahkumisest Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Möödunud nädalal siseministri ametist tagasi astunud Andres Anvelt (SDE) ütles Kanal 2 saates "Radar" oma tööle tagasi vaadates, et sisserände kvooti oleks võinud omal ajal suurendada.

"Üks asi, mis on jätnud mulle halvema maigu suhu, on see, et jäime nii jäigaks selle teemaga, mis on sisserändepiirang, mis puudutab töötajaid. Ma ei räägi pagulastest vaid see, mis puudutab töökvooti, mis on 1300 ja mis reaalselt ei toimi," ütles Anvelt.

"Seal oli palju võimalusi, kuidas edasi minna. Aga kuna siin me kõik erinevad erakonnad kartsime erinevaid valijagruppe kaotada - sest inimestele on ju sisendatud aastaid, et kõik, mis on võõras, on kohutavalt ohtlik. Ja isegi kui sa mõistad seda, et tegelikult on siin ja seal sektoris vaja seda tööjõudu, siis sa ei saa seda otsust teha. Sest kui sa üksi jääd, siis tambitakse sind nurgas vigaseks. Öeldakse, et see tahab siia tuua ma ei tea keda," ütles ta.

Anvelt rääkis saates, et kuigi tema ametist lahkumise põhjuste ümber on erinevaid spekulatsioone, on tegelik põhjus ikkagi tervis, kuigi midagi tõsist tal enda sõnul viga ei ole.

"Midagi radikaalset ega kardinaalset pole juhtunud. On 50-nele lähenevale mehe keskmised hädad, mis on hüplik vererõhk. Aga see pole ka nii hüplik, et peaks elu seisma panema. Sain sellest alles nüüd aru, et vererõhu mõõtmine ei ole ravi vaid peab mingeid tablette võtma. Aga kindlasti on selleks põhiliseks mõjuriks selle otsuse tegemiseks stressitekitav sisemine heitlus - kas ma tahan tegelikult vaimselt kaasa minna poliitikaga või sealt ära tulla," ütles ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: