Anvelt astub tagasi ja lahkub poliitikast

{{1542718920000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Siseminister Andres Anvelt teatas, et astub ametist tagasi ja lahkub üldse poliitikast.

Anvelt astub ministri kohalt tagasi ega kandideeri tuleval aastal riigikogu valimistel. Anvelt pidi olema sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber eelseisvatel riigikogu valimistel Ida-Virumaal.

Anvelt teatas pressikonverentsil, et lahkub poliitikast tervikuna ega lähe enne valimisi alles jäänud veidi rohkem kui kolmeks kuuks riigikokku.

"Ei ole siin midagi pistmist selle n-ö valitsuskriisiga, mida peetakse nagu tormiblogi. Tegemist on puhtalt isiklike motiividega. Novembrikuu on meeste tervise kuu ning olen ka ise teinud tervisekontrolli. Olen aru saanud, et selleks, et õnnelikult ja edukalt elada veel pikki aastaid, peab keskkonda vahetama," selgitas ta.

"Kindlasti ei ole poliitika see keskkond, kus saaks tervist edendada. Olen olnud poliitikas kümme aastat, neist viis riigikogus ja kolm valitsuses. Oli selge plaan ka järgmise riigikogu töös osaleda, kuid viimasel paaril päeval on helisenud see kõige olulisem äratuskell ehk tervis," põhjendas ta tagasiastumist.

"Ma ei saa endale lubada ega teha seda ka enda lähedastele, et eiran seda hoiatust ja töötan kuni juhtub midagi väga tõsist," lisas ta.

Anvelt on ametis kuni uue siseministri kinnitamiseni.

Seda, kas ta jääb erakonna liikmeks, Anvelt alles kaalub. "Kindlasti ma juhatuses ei kavatse osaleda ja erakonna liikmelisust näitab aeg," ütles ta ERR-ile.

Anvelt sattus tänavu kevadel kopsupõletiku ja kõrge palaviku tõttu haiglasse ning tervisemured on teda kimbutanud ka hiljem.

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et tal on kahju, et Anvelt poliitikast lahkub.

"Andres on olnud mulle enamat, kui poliitiline võitluskaaslane, ta on olnud minu sõber ja on seda ka edaspidi ja kahtlematult sellest tulenevalt, nende isiklike asjaolude ilmnemine muutis meele kurvaks," ütles Ossinovski.

Erakond asub lähipäevil arutama, kellest võiks saada uus siseminister. "Mis puudutab ministri kandidatuuri, siis erakond peab enne nõu pidama ja asume siis kandidaatidega läbirääkima ja seejärel otsustame," ütles Ossinovski.

Ossinovski ise pole kaalunud sellele kohale asumist.

Anvelt ütles, et erakonna esimees on temalt küsinud nime, kes võiks jätkata siseministri ametis. "Mina olen oma arvamuse avaldanud, eks temast kõik sõltub," märkis ta.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas teisel kohal riigikokku kandideeriv sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik ütles, et oleks valmis hakkama nii uueks siseministriks kui ka Ida-Virumaa esinumbriks.

"Mis puudutab Ida-Virumaa valimisringkonda, siis see on vastavalt erakonna põhikirjale kohaliku ringkonna otsus. Nii, et kohalik ringkond peab seda arutama ja mina esimehena kindlasti toetan seda, et Katri Raik oleks Ida-Virumaa sotside valimisnimekirja esinumber," kommenteeris Ossinovski.

 

 

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: