Looduskaitse selts valis aasta loodusesõbraks Joosep Matjuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

Eesti looduskaitse selts valis aasta loodusesõbraks filmimiees Joosep Matjuse ja aasta keskkonnasündmuseks Alutaguse rahvuspargi loomise.

Joosep Matjuse käe all valminud "Tuulte tahutud maa" on siiani kõige rohkem vaatajaid kogunud Eesti dokumentaalfilm ja Alutaguse rahvuspark on kõige uuem ja järjekorras kuues rahvuspark Eestis.

Viiekümnekahe aastasel Eesti looduskaitse seltsil on kombeks saanud aasta lõpus loodusega seotud inimesi ja sündmusi esile tõsta.

Loodusesõbra tiitlile ei olnud peale Joosep Matjuse konkurente, sest Eesti sajandaks sünnipäevaks valminud "Tuulte tahutud maa" on mõjuv dokumentaal.

Sama meelt on ka kinokülastajad, novembri lõpu seisuga on seda filmi vaatamas käinud juba 40 000 inimest. Filmi tegemine võttis aega kolm aastat ja nagu dokumentaalfilmi puhul ikka, mängis elu ette stseene, mida stsenaariumisse polnud kirjutatud.

Aasta keskkonnasündmuseks valis selts Alutaguse rahvuspargi loomise ja siin pakkus tugevat konkurentsi Sindi paisu lammutamine.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: