Reinsalu: ohtlik kurjategija olgu võimalikult kaua vanglas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles Kuressaares toimunud tapmise valguses, et ühiskonnaohutuse mõttes on kõige mõistlikum, kui ohtlikud kurjategijad oleks võimalikult pikka aega vanglas.

Nädalavahetusel Kuressaares surnuks pussitatud päästeametniku tapmises ja teise inimese vigastamises kahtlustatavad mehed on paadunud kurjategijad, kellest üks on suure osa oma elust vanglas veetnud.

Urmas Reinsalu ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios intervjuud andes, et loomulikult on tema ministrina vastutav valdkonna eest.

"Minu seisukoht on selline, et kui on kõrgohtlike kalduvuskurjategijatega tegemist, siis ühiskonnaohutuse mõttes on kõige mõistlikum, et nad on võimalikult pikka aega vanglas," lausus ta.

"See ongi minu seisukoht ja sellepärast olen ma esitanud seaduseelnõu, mis muu hulgas näeb ette kõige tõsisemate kalduvuskurjategijatele ka eluaegse karistuse laiendamise ning ka kohustuslikud karistused, mida kohtud peavad hakkama mõistma," lisas ta.

Väited, et Eesti vanglates ei tegeleta vangide piisavalt, et nad ühiskonnas pärast vabanemist hakkama saaks, on Reinsalu hinnangul vabandav jutt.

"Need kaabakad, kes juua täis peaga tungisid inimesele kallale... tegemist on isiksuse tüübiga. Kui kõneleda, et kas puudu oli sel inimesel töökoht või sotsiaalteraapia programmid, siis kindlasti ka need peavad olema ja need on riigis olemas ja me kavatseme avardada neid võimalusi," lausus ta.

"Kui me räägime vägivallakuritegudest, siis ühiskonnaohutuse huvides neid kurjategijaid testitakse nii karistuse määramise eel kui ka vabanemise eel ning vajadusel kohaldatakse neile ka karistuse kandmise järgset kontrolli," rääkis Reinsalu, kuid tunnistas, et viimast tehakse tõesti vähe.

Ta toetus jällegi enda esitatud eelnõule, mis muudab kõrgohtlike kurjategijate puhul järelkontrolli kohustuslikuks.

Kuressaare juhtumi kohta ütles Reinsalu veel, et ta on palunud vastust küsimusele, kas kriminaalholduse rakendusmeetmed kahtlusaluste suhtes olid piisavad, sest mehed olid kriminaalhoolduse all.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: