Prokurör: tapmine on Kuressaares väga haruldane juhtum ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kristine Tamm kinnitas, et nii rasked kuriteod nagu olid nädalavahetusel aset leidnud pussitamised, mille käigus sai üks mees surma ja teine haavata, on Kuressaares väga haruldased.

"Saaremaal on tegemist ikka väga erakordse juhtumiga. Raskeid isikuvastaseid kuritegusid juhtub Saaremaal üldse väga vähe - üksikuid aastas. Ja üleüldse, Saaremaal elab 2,5 protsenti elanikkonnast, aga kuritegusid toimub seal üks protsent kogu kuritegevusest," kommenteeris Tamm ETV saates "Ringvaade".

Ta tõdes, et nii raskete tagajärgedega kuritegu puudutab kohalike elanike turvatunnet tugevalt. Samas kinnitas prokurör, et Kuressaare on jätkuvalt väga turvaline koht.

Vastates saatejuhi küsimusele, kas Eesti pole liiga liberaalne vangide vabastamisel, ütles Tamm, et inimest saab karistada vaid selle eest, mida ta on toime pannud.

"Me elame ikkagi õigusriigis ja kui inimesele on mõistetud karistus, siis ta on selle ära kandnud. Me saame ikkagi karistada selle eest, mida inimene on teinud. Mul pole mingit alust kahelda, et need inimesed on saanud kohase karistuse," rääkis prokurör.

Tema sõnul ei vasta tõele ka see, et vanglast vabanedes ei hoita neil silma peal, sest sageli on vanglast vabanenud kriminaalhoolduse all.

Laupäeva öösel ründasid kaks joobes meest Kuressaare kesklinnas puhkenud konfliktide käigus kahte meest. Üks mees,  Lääne päästekeskuse ohutusjärelvalve büroo juhtivinspektor Sulev Kallavus suri pussitamise tagajärjel. Teine mees sai vigastada ja paraneb haiglas.

Pühapäeva hommikul esitatil 33-aastasele mehele Tallinna tänaval toimunud ründe tõttu kahtlustuse tapmiskatses. Kallavuse tapmises kahtlustatakse 31-aastast meest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: