Tallinn lammutab Rävala puiestee läbimurdelt esimesed majad

Trammitee remont.
Trammitee remont. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna Kesklinna valitsus valmistub koos linnavaraametiga lähinädalatel lammutama varisemisohtlikke hooneid, mis jäävad ette Rävala puiesteelt Pärnu maanteele viiva tee trassile. Linnavalitsuse plaani kohaselt võiks sel teel tulevikus hakata sõitma trammid.

Kesklinna vanema Vladimir Sveti sõnul on suured ehitusprojektid, nagu Reidi tee, Haabersti ristmik või Ülemiste tunnel mitu aastat edasi lükanud Rävala puiestee läbimurde rajamist Pärnu maanteele.

Nüüd on aga jõutud nii kaugele, et läbimurdele ette jäävate Tatari tn 12/2 ja Tatari tn 14/2 hoovihooneid võib peagi asuda lammutama. "Seega tuleb lähemale ka päev, mil Rävala puiesteelt saab sõita otse Pärnu maanteele," selgitas Svet.

Lammutatavad hoovihooned Tatari tänaval on ehitatud enne Esimest maailmasõda ilma vundamendita, puuduvad ka niiskustõkked ja ventilatsioon. Mõlema hoone esimese ja teise korruse kandekonstruktsioonid on mädanenud ja ohuks läheduses liikuvatele inimestele. Hoonete tehniline seisukord ei võimaldanud kesklinna valitsusel sealseid äriruume üürile anda ning need on juba aastaid seisnud kasutamata.

2017. aasta alguses suleti mõlema hoone uksed ja aknad, et takistada kõrvaliste isikute sissepääs. Lammutustööd peaksid saama tehtud hiljemalt jaanuari keskpaigaks.

Rävala puiestee pikendamisest Pärnu maanteeni on räägitud juba ligikaudu 30 aastat, nüüd on see idee unustatud asjade hulgast taas üles otsitud ja soodsa arengu korral võib järgmisel aastal alata planeerimine. Linnavalitsus kavandab Rävala puiesteele trammiteed, mis hakkaks ühendama Tartu maanteed ja Pärnu maanteed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: