Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn plaanib Rävala puiesteele trammiliiklust

Tallinna linnavalitsus kavandab Rävala puiesteele trammiteed, mis hakkaks ühendama Tartu maanteed ja Pärnu maanteed.

Linnavalitsuse ajaleht Pealinn kirjutas, et Rävala puiestee pikendamisest Pärnu maanteeni on räägitud juba ligikaudu 30 aastat, nüüd on see idee unustatud asjade hulgast taas üles otsitud ja soodsa arengu korral võib järgmisel aastal alata planeerimine.

Linnavalitsuse pressiesindaja ütles ERR-ile, et ehituse alguse osas veel ajaraame ei ole. "Millal tööd algavad, selgub eelarvelistest võimalustest ja muudest asjaoludest."

Tallinna Tehnikaülikooli transpordiplaneerimise professori Dago Antovi hinnangul saaks Rävala puiestee läbimurre teatud määral asendusteeks liiklusele, mis muidu oleks kulgenud mööda Tallinna tulevast peatänavat.

"Mõistlik on transiitliiklust kesklinnast välja tõrjuda, samas on aga paratamatu, et autoga peab saama aeg-ajalt seal asju ajamas käia. Rajatav tänavajupp võiks olla selline, mis transiitliiklust väga ei soosi," ütles Antov. "Süda tänava nurka, kuhu läbimurre välja peaks tulema, on head liiklussõlme päris keeruline tekitada. Nii peabki kaaluma, kas mööda Rävala puiesteed võiks ka tramm liikuda."

Ka käivad linnavalitsuses ettevalmistused sadama trammiliini rajamiseks, mis ühendaks omavahel Mere puiesteed ja Narva maanteed, räägitud on ka Stroomi ranna ja Paljassaare trammiliinist. Pealinn kirjutas, et need plaanid tooksid Tallinna veel hulga tramme juurde, ja kõik need hakkaksid läbima südalinna.

Selle tulemusena jääks praegune trammiliikluse pudelikael Viru ringil veelgi kitsamaks. "Rävala puiesteele trammiliini rajamine on üks neid võimalusi, kuidas südalinnas, eelkõige Viru ringil, ei tekiks ummikuid ja trammid ei peaks üksteise järel ootama," mainis abilinnepae Andrei Novikov.

Trammiteede rajamisel võib probleeme tekitada vaid see, et teele jääb ette palju eramaid, mis tuleb omanike käest turuhinnaga välja osta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: