Läti kaitseväe soomusautohanke võitis Soome Sisu Auto

Sisu Auto GTP 4x4.
Sisu Auto GTP 4x4. Autor/allikas: sisuauto.com

Läti kaitseväe 200 miljoni eurose soomusautohanke võitis Soome firma Oy Sisu Auto Ab, kuid kaks firmat vaidlustasid hanketulemuse.

Sisu Auto tõenäolisest võidust räägiti juba novembris ja nüüd selgus riigihangete registris avaldatud andmeist, et Sisu Auto tõepoolest võitis hanke.

Lisaks selgus aga, et Lõuna-Aafrika firma Paramount International Marketing ja USA firma AM General LLC vaidlustasid hanke tulemuse.

Riigihangete üle järelevalvet pidav amet uurib kaebust ja langetab otsuse 20. detsembriks.

Läti kaitseministeeriumi esindajad keeldusid kaebuse sisu kommenteerimast.

Kaitsevägi ja hankekomisjon katsetasid nelja sõidukit: Sisu Auto GTP 4x4, AM Generali Humvee, Paramount Groupi Marauder LAV ja Türgi Otokari Cobra.

Allikad Läti kaitseministeeriumist ütlesid BNS-ile, et mõned firmad ei täitnud hanke nõudeid. Näiteks ei suutnud Marauder LAV-d nõuetekohaselt läbida mõnda kaitseväe katset.

Kaitseministeerium ütles algselt, et kavatseb sõlmida võitjaga 10-aastase lepingu. Ministeerium selgitas, et sõidukid parandavad oluliselt relvajõudude liikuvust ning enamik Läti praegustest taktikalistest sõidukitest on vähemalt 20 aastat vanad.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: