Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA soomukid on Soome meedias palju tähelepanu pälvinud

USA sõdur ja soomuk Stryker käesoleva aasta mais Soomes toimunud õppusel.
USA sõdur ja soomuk Stryker käesoleva aasta mais Soomes toimunud õppusel. Autor/allikas: Elias Lahtinen/Lehtikuva/Reuters/Scanpix

Soome meedias on palju tähelepanu pälvinud sellele nädalal ühisteks õppusteks riiki saabunud USA sõdurid ja rasketehnika.

Soome ja USA sõdurite lahingõppus Niinisalos algas esmaspäeval ning see kestab 13. maini, vahendas Yle. (Videot saab vaadata SIIN.)

Õppustest võtab osa umbes 2300 Soome ja 185 USA sõdurit. Kõige rohkem tähelepanu on pälvinud Lõuna-Saksamaalt kohale toodud 20 USA soomusmasinat Stryker. Nimetatud soomukid on ka varem mitmetes Euroopa piirkondades õppustest osa võtnud.

Kuigi sisuliselt ei erine nimetatud sõjatehnika oluliselt Soome relvajõududes kasutusel olevatest soomukitest, on niivõrd esinduslik kohalolek Soome territooriumil erakordne.

"Maaväe jaoks on see õppus mõnes mõttes esmakordne. Praegu on meie õppusel kohal terve USA üksus koos tehnikaga," selgitas Soome maaväe ülem kindralleitnant Seppo Toivonen.

Toivoneni sõnul võimaldab sellises mahus õppus jagada teadmisi suuremale hulgale. "Me ei saa oma võimekust vaakumis arendada. Välismaal toimunud koolituste keskmes on olnud vaid nendest osa võtnud üksused. Nüüd, kui meie õppuse osaks on välismaalased, saab rohkem üksusi rahvusvahelise tegutsemise kogemust," märkis ta.

Muuhulgas märgiti ajakirjanduses ära ka see, et õppusele saabunud 35-aastasel USA majoril Neil Penttilal ja nooremleitnant Thomas Langemannil on soome juured.

USA majoril Neil Penttila (Elias Lahtinen/Lehtikuva/Reuters/Scanpix)

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: