Skype'i Eesti üksuse käive vähenes 33,5 miljonile eurole

Skype'i kontorihoone Tallinnas.
Skype'i kontorihoone Tallinnas. Autor/allikas: ERR

Microsofti kontserni kuuluv Eestis tarkvaraarendusega tegelev Skype Technologies käive vähenes juunis lõppenud majandusaastal 2,7 protsenti 33,5 miljonile eurole ning kasumit teeniti eelnenud majandusaastaga võrreldes neli protsenti vähem, 2,3 miljonit eurot.

Ettevõtte keskmine töötajate arv oli 260, vähenedes aastaga 27 võrra.

Juhatus kirjutab aruandes, et kõrgelt kvalifitseeritud tarkvarainseneride ja arendusjuhtide palkamine on jätkuvalt ettevõtte tähelepanu keskmes ning järgneval majandusaastal plaanitakse töötajate järk-järgulist kasvu seoses Microsofti huviga kasvatada investeeringuid tarkvaraarendustegevusse Eesti arenduskeskuses.

Töötajate palgakulu vähenes aastaga 4,3 protsenti 14,6 miljonile eurole, mis teeb keskmiseks kuu netotöötasuks inimese kohta 4669 eurot.

Skype on internetikõnede tarkvara, mis võimaldab kasutajatel teha piiramatult tasuta hääl- ja videokõnesid ning tasulisi kõnesid. Skype'i tarkvara on saadaval rohkem kui 40 keeles ning selle kasutajaid on pea igas maailma riigis.

Skype Grupp teenib müügitulu tasulistest kommunikatsioonitoodetest nagu SkypeOut, Online Numbers ja SMS. Skype Technologies OÜ tegevusvaldkondade hulka kuuluvad nii tarkvaraarendus kui ka ettevõtte äritegevuse toetamine. Ettevõte pakub neid teenuseid teistele Microsoft Grupi ettevõtetele – 100 protsenti müügitulust teenitakse grupi ettevõtete vahelistest tehingutest.

Ettevõtte omanikfirma on Luksemburgis registreeritud Skype Technologies S.a.r.l., mis omab 100 protsenti Skype Technologies OÜ aktsiatest. 13. oktoobril 2011 omandas Microsoft Corporation kõik Skype Global S.a.r.l. väljastatud ja ringluses olevad aktsiad. Skype tegutseb praegu Microsofti allüksusena.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: