Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ihaldusväärseimaks tööandjaks tõusis Transferwise, esikümnes ka ERR

Tranferwise'i kontor
Tranferwise'i kontor Autor/allikas: Transferwise

Eesti tudengid hindasid tänavu atraktiivseimaks tööandjaks rahaülekandeteenust pakkuva Transferwise'i, kes tõukas troonilt pingerida aastaid valitsenud Skype'i, selgub tööandja maineagentuuri Instar korraldatud uuringust. Hinnatud töökohtade esikümnes on ka Eesti Rahvusringhääling.

Alates 2010. aastast, mil Eesti kõrgkoolide, kutsekoolide ja meditsiinivaldkonna tudengite seas on uuringut tehtud, on Transferwise´i atraktiivsus aasta-aastalt kasvanud. Tänavu soovis Tranferwise'is töötada 52 protsenti uuringus osalenutest.

"Noored hindasid 194 Eesti organisatsiooni atraktiivsust ja aasta-aastalt on kõigi tudengite hulgas, sõltumata nende erialast, kasvanud IT-sektori tööandjate atraktiivsus" ütles Instari tegevjuht Kersti Vannas.

2018. aastal soovib 53 protsenti tudengitest teha erasektoris palgatööd, 20 protsenti töötada avalikus sektoris ja 22 protsenti soovib olla ise enda tööandjaks. Kolmandas sektoris soovib töötada 2 protsenti vastanutest.

Tänavuse uuringu järgi on tudengite hinnangul kõige olulisemaks töökohavalikut mõjutavaks teguriks see, et ettevõte kohtleks töötajaid võrdselt ja ausalt. 83 protsenti tudengitest pidas seda tegurit 45 teise teguri seast kõige olulisemaks. 2010. aasta olulisim valikukriteerium oli huvitav ja arendav töösisu ning võrdne kohtlemine oli alles neljandal kohal.

Kõrgkoolide tudengite tööandja maine uuringus osales 5400 üliõpilast majanduse, infotehnoloogia, ehituse, humanitaar, inseneri, logistika ja teistelt bakalaureuse, magistri- ja doktoriõppe erialadelt 16 Eesti kõrgkoolist.

2018. aasta Eesti kõrgkoolide tudengite tööootuste uuringu kümme atraktiivsemat tööandjat 194 hinnatud organisatsiooni hulgas: TransferWise Ltd; Skype Technologies OÜ; Microsoft Estonia OÜ, haridus- ja teadusministeerium, Tallinna lennujaam, Swedbank, Eesti Rahvusringhääling, Pipedrive, Eesti Energia ja keskkonnaministeerium.

Kutsekoolide atraktiivsemad tööandjad 176 hinnatud organisatsiooni hulgas: Hilton Tallinn Park hotell; Radisson Blu Hotel Olümpia; Orkla Eesti AS; Fazer Eesti AS; AS Sokotel; Kaubamaja AS; Swissotel Estonia; Balbiino; politsei- ja piirivalveamet; Tallinna lennujaam.

Humanitaarerialade tudengite kolm atraktiivseimat tööandjat (184 hulgast): haridus- ja teadusministeerium, Eesti Rahvusringhääling, kultuuriministeerium.

Instar on tööandja brändingu agentuur, mis tegeleb 2007. aastast tööandja mainealaste uuringute läbiviimisega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: