Skype Eesti uus juht: konkurents spetsialistide palkamisel aina kasvab

Konkurents spetsialistide värbamisel aina kasvab ja seda survestavad ka üha uued Eesti IT-firmadesse tehtud investeeringud, ütles Eesti IT-eduloo üks alusepanija, Skype Eesti uus juht Tanel Erm intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".

Skype'i Eesti üksust juhib alates juulist Tanel Erm, kes alustas ettevõttes juba 2005. aastal nooreminsenerina. Erm ütles, et Skype'i Eesti kontor on tänaseks pigem Microsofti üksus, mis ei tööta ainult Skype'i kallal, vaid teeb ka muud.

Eesti üksus loodab palgata praegusele 350-le töötajale lisaks 60 uut töötajat, seda nii teistelt Eesti ettevõtetelt üle ostes, kui ka piiri tagant. Konkurents IT-arendajate pärast on Ermi sõnul Eesti ja Soome palgad sisuliselt võrdustanud.

Skype andis hiljuti teada, et palkaks hea meelega 60 töötajat. Mulle tundub, et te oleks võinud teatada ka 160 töötaja palkamisest, sest neid töötajaid ju Eestis niikuinii ei ole?

Tegelikult arvan, et on. Meil on päris palju IT-ettevõtteid, kust ma arvan, et meil on võimalus värvata tipparendajaid.

Kas Eesti IT-ettevõtete vahel käib tõsine üleostmine?

Eks ikka käib küll jah. Ei ole saladus, et ka värbajatel ja värbamisagentuuridel ei ole lihtne ome tööd teha. Aga see on just see koht, kus tegelikult, kui me oma trumpe ära kasutame, siis meil on eelised siin tööjõuturul. Me saame ka väljastpoolt sisse tuua inimesi, oleme ka seda edukalt teinud viimasel ajal.

Ma olen kuulnud, et Skype liigub Eestist üha rohkem välja. Vastab see tõele?

Sõltub, millest me räägime. Et mis on Skype? Minu üks suuremaid väljakutseid on tegeleda meie imagoga. Et kes me üldse oleme siin? Me oleme juba üle viie aasta olnud Microsofti koosseisus ja ma vaataksingi meid kui Microsofti arenduskeskust, kus me loome intelligentseid kommunikatsiooniplatvorme, mida ei kasuta ainult Skype, vaid ka teised Microsofti tooted.

Ma ei hakka neid nimeliselt ette lugema, aga viimasel ajal on tulnud päris mitu olulist investeeringut Eesti ettevõtetesse. Millest see kõneleb?

Tõepoolest on neid uudiseid tulnud ridamisi. Mulle tundub, et raha ei ole väga kuhugi panna. Ilmselt ei ole kunagi varem olnud sellist aega, kus on nii lihtne saada riskikapitali rahastust.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: