Ida-Virumaa Päite loomapark plaanib ehitada väikeloomade ravimaja

Ida-Virumaal Toila vallas tegutsev Päite loomapark soovib rahva toel ehitada väikeloomadele ravimaja, kus saaks teha operatsioone ja hoida haigeid loomi teistest eraldi. Ravimajas hakatakse ka kastreerimima hulkuvaid kasse.

Päite loomapargis on loomi üle kümne liigi. Park on kujunenud ka varjupaigaks, sest keskuses on palju neljajalgseid, kes veedavad seal oma vanaduspäevi. Loomadele plaanitakse ehitada ravimaja, mille üks eesmärke on piirata hulkuvate kasside hulka.

"Ida-Virumaal on palju kasse, kes lihtsalt jalutavad õues, ja kui nad ei ole kastreeritud, siis üks kass toob aastas umbes 30-40 kassipoega. See oleks hullumaja. Seepärast me kastreerime neid ja laseme tagasi sinna, kus nad olid.
Plaanitava ravimaja rajamiseks alustati jõulude ajal korjandust," ütles loomapargi omanik Ksenia Klotškova.

Ta ütles, et maja tuleb väike, umbes 19 ruutmeetri suurune. "Meil on vaja ligikaudu 10 000 eurot. Muidugi ei osta me uut sisustust, kõik, mis on vaja operatsioonitoa jaoks, on kasutatud, sest uus maksab väga palju," lausus Klotškova.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: