Hiiumaa ja mandri vahel katkes nii laeva- kui lennuühendus

{{1546405560000 | amCalendar}}

Tormituule tõttu katkes kolmapäeval Hiiumaa ja mandri vahel nii parvlaevaliiklus kui ka lennuühendus. Laevaühendus peaks taastuma neljapäeva hommikul.

TS Laevad tühistas ka viimased kolmapäeva õhtuks plaanitud reisid Rohuküla ja Heltermaa vahel. Ettevõte andis teada, et andis teada, et Rohuküla-Heltermaa liinil on laevaliiklus teadmata ajaks peatunud. Ilmaprognoosile tuginedes alustab laevaliikus Rohuküla-Heltermaa liinil 3. jaanuaril kell 6.30 mõlemast sadamast. 

Samuti on peatunud lennuühendus Hiiumaaga. Hommikul Tallinnast Kärdlasse startinud lennuk pöördus tormi tõttu pealinna tagasi ning lend tühistati. Samuti tühistati õhtune kell 17 Tallinnast Kärdlasse ja kell 18.15 Kärdlast Tallinna saabuma pidanud lend.

"Hetkeolukord oli selline, et praegu ei saanud maanduda, tehti kaks katset Kärdlas maanduda, seda ei saanud teha ohutuse kaalutlustel ja kapten otsustas tagasi pöörduda Tallinnasse," ütles Transaviabaltika esindaja Rene Must BNS-ile.

Hommikul tühistati ka Tallinnast kell 9.35 Kuressaarde väljuma pidanud lend.

"Mitte ainult tuul pole lennukitele maandumisel takistuseks, vaid ka raja pinnakatte hõõrdetegur. Praegu on nullilähedane temperatuur, rada on jääs ja hetkel on samasugune olukord Kuressaarega," kirjeldas Must.

Õhtune lend Kuressaarde siiski väljus.

Häiritud on ka parvlaevaliiklus väikesaartega.

Sõru-Triigi liinil ei väljunud reisiparvlaev Soela kell 8.15 Sõrult ja kell 9.30 Triigi sadamast.

Kihnu Veeteed teatas, et tühistas tugeva tuule tõttu reisiparvlaeva Soela väljumised Sõru-Triigi liinil ka kell 17.30 ja ning Triigi-Sõru liinil kell 19.

Ka tühistas ettevõte liinil Kihnu-Munalaid reisiparvlaeva Kihnu Virve väljumise kell 17.45. Ära jäid ka päevased väljumised.

Virtsu-Kuivastu liinil toimuvad reisid graafikujärgselt, aga võimsaid laineid võib näha nii ühel kui teisel kaldal.

Tuulemöll Kuivastu sadamas Autor: Astrid Kannel/ERR

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: