Paide lubatud riigiasutuse ootel: kolimisplaanidest pole ükski teostunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Virgo Pärn

Kuigi valitsus otsustas juba 2017. aastal, et pealinnast viiakse välja tuhat riiklikku töökohta ja kõikidesse maakonnakeskustesse kolitakse vähemalt üks oluline riigiasutus, pole tänaseni ühtki konkreetset kokkulepet, et mõni riigiasutus koos töökohtadega jõuaks näiteks Paidesse.

Paide linnapea Priit Värk on riigiasutuste Paidesse kolimisest rääkinud paljudega, kuid tulemusi pole see andnud. Peamiselt on sellest juttu olnud Siim Kiisleriga, kelle valitsemisalasse jääb riigimetsa majandamise keskus (RMK).

"Varasemalt on regionaalminister Jaak Aab käinud Järvamaa omavalitsusjuhtidele esitlemas plaani töökohtade väljaviimisest. Ta on samuti rääkinud sellest, et keskkonna valdkonda minevaid töökohti võiks Paidesse tulla," rääkis Paide linnapea (Isamaa) "Aktuaalsele kaamerale".

Endine Järva maavanem Alo Aasma tegi palju eeltööd, et lisaks RMK-le tunneks Paidesse kolimise vastu huvi ka maanteeamet ja rahvakultuuri keskus, kuid ka seda ei juhtunud.

"Eesti on niivõrd universaalne ja niivõrd universaalsete oskustega maa, et ei ole siin sellist asja, et energeetikaettevõtted või -riigiasutused saavad töötada ainult Ida-Virus. Mis tahes riigiasutus ka siia ei tuleks, me oleme kindlasti valmis kõik vastu võtma ja kõigi ülesannetega hakkama saama väga hästi," kinnitas endine Järva maavanem Alo Aasma.

Riigile kuuluvat kontoripinda, kus võiksid riigiasutused tegutseda, on Paides piisavalt. Näiteks maavalitsuse endine hoone seisab siiani pooltühjana.

Regionaalhalduse minister Janek Mäggi (Keskerakond) ütleb, et üle 750 riigipalgalise töökoha on tänaseks pealinnast juba välja viidud, ka ülejäänud 250 kolimisest ei loobuta. Järvamaale oli plaanis viia 47 töökohta, kuid ükski riigiasutus Paidesse tõesti veel jõudnud pole.

"Kõige suurema osa sellest [47-st] ehk 30 töökohta viib sinna sotsiaalkindlustusamet ja see läheb konkreetselt Türile. Aga kokku on tänase seisuga Järvamaale viidud 15 töökohta. Need on augusti lõpu seisuga, mis on ära tehtud: politsei- ja piirivalveamet ja töötukassa ja seal on veel teisi. Aga kõige suurema osa sellest tõesti moodustab sotsiaalkindlustusameti 30 töökohta, mis veel ei ole viidud," loetles Mäggi.

"Paide on maakonnakeskus, aga taas mul on tunne, et osad maakonnakeskused on eelistatumad kui teised, ja selline, võib nii öelda, et turusolkimine mind häirib," kommenteeris olukorda Paide linnapea Priit Värk.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: