Kaitseministeeriumi vastus: vaieldava tankitõrjesüsteemi hange veel käib ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Luik.
Jüri Luik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kaitseministeerium teatas, et vaidlusaluse Eesti kaitseväe tankitõrjehanke võitjaks ei saa lugeda ettevõtet EuroSpike ning pakkumiste tegemiseks on veel mõned päevad aega.

"Hankemenetlus on pooleli ning ühtegi pakkujat ei ole edukaks tunnistatud. Hankemenetlus on kaheetapiline, millest esimene on kvalifitseerimine ning teine pakkumuste esitamine. Tänaseks on lõppenud hankemenetluse etapp, kus taotluse hankes osalemiseks esitas Eurospike GmbH," ütles kaitseminister Jüri Luik (Isamaa) kirjalikus arupärimises vastuseks riigikogu liikmele Henn Põlluaasale (Konservatiivne Rahvaerakond.)

Luik kordas, et praeguseks pole ühtegi teist taotlust ei esitatud.

Pakkumiste esitamise tähtajaks on 7. jaanuar.

Luik teatas küsimusele vastates: "Soovin tähelepanu juhtida asjaolule, et täpselt samade küsimustega on kaitseministeeriumi poole pöördunud ka ettevõte MBDA ning nende esindaja Eestis. Me seisame vastu igasugustele katsetele mõjutada hankemenetlust ning sundida riigi kaitseinvesteeringute keskust ning kaitseväge muutma nii hindamiskriteeriume kui ka hanke tehnilisi tingimusi."

Kaitseministeeriumi ega kaitseväe eesmärgiks ei ole Luige sõnul hankida konkreetset toodet, vaid toodet, mis vastab kaitseväe vajadustele ning mille hankimine on Eesti kaitse-eelarvest majanduslikult kõige otstarbekam.

"Kasutan võimalust kinnitada, et kaitsevägi on käesoleva tankitõrjesüsteemi tehnilised nõuded koostanud lähtuvalt ohuhinnangust ning võime olla veendunud, et hanketingimustele vastav tankitõrjesüsteem täidab Eesti sõjalise vajaduse," märkis kaitseminister.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: