Arenduskeskus: Pärnu valmival lennuväljal võiks lennukeid ka lammutada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaa arenduskeskuses sai valmis kava, kuidas 20 miljoni euro eest valmiv Pärnu lennujaam võiks pooleteist aasta pärast tööle hakata. Kavandatakse tellimuslende ja mõeldakse ka lennukite lammutamise peale.

Pärnu lennujaama renoveerimise projekti koostamine on lõppjärgus, selle valmimise järel kuulutatakse välja ehitushange. Pärnumaa Arenduskeskuses valmis aga äsja tegevuskava, mismoodi lennuväli tööle rakendada. Kava kooskõlastatakse Tallinna lennujaamaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõigepealt hakatakse otsima firmasid, kes oleksid huvitatud tšarterlendudest Pärnusse, seejärel arutada liinilendude võimalikkust. Uus mõte on, et Pärnu lennuvälja tohutul territooriumil võiks asuda lennundusega seotud ettevõtteid, näiteks võiks vanu lennukeid just siin lammutada.

"Pärnu lennujaamal on üks väga suur eelis teiste ees, see on suurus, üle 250 hektari. Sellel kinnistul mahub tegema väga palju ettevõtlust, sealhulgas lennukite lammutamist. Tuleb ettevõte, maandab lennuki, võtab selle osadeks ja saadab jälle üle maailma laiali," ütles SA Pärnumaa Arenduskeskuse juhataja Indrek Klaassen.

Klaassen ütles, et lennujaam on Pärnule asendamatu, et mitte ääremaastuda, ja muidugi vajame ka Rail Balticat ja 2+2 maanteed.

"Kes soovib reisida Helsingisse viie tunni asemel ühe tunniga, kes soovib reisida Stockholmi 17 tunni asemel ühe tunniga. Kui on ettevõtteid, kes tunnevad, et lennujaamast on neil kasu, siis võtke ühendust, saame ka teid kaasata," lisas ta.

Lennuvälja arendamisel on Pärnumaa Arenduskeskuse koostööpartnerid Pärnu linn ja Tallinna lennujaam, ettevõtetest kõik suuremad spaad, Audruring, Aloha Surf ja kaks golfikeskust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: