Mullu tabati Eestis rekordkogus posti teel saadetud narkootikume ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: MTA

Maksu- ja tolliamet (MTA) avastas eelmisel aastal postisaadetiste seast 742 narkootilise aine kahtlustusega pakki, mis taasiseisvunud Eesti aja rekord. Rekordiline arv näitab internetist narkootiliste ainete tellimise aina kasvavat trendi.

Aineid tellitakse peamiselt pimedast veebist ehk inimestele varjatud internetist, kus kauplemine käib krüptorahaga ning isikuandmeid ei küsita. Kõige populaarsemad kaubad on kanep, amfetamiin, ectasy ja LSD.

MTA narkoüksuse juhi Raul Koppelmaa sõnul tuleks probleemi paremini haldamiseks seadusandlust kaasajastada.

"Kindlasti see on väga valus koht, mis muidugi väga palju inimesi ei taju seda, aga tegelikult on see n väga kasvav trend ja ma arvan, et kui me hetkel sellega ei tegele, siis kolme-nelja aasta pärast on see meil nii üle kasvanud, et me ei suuda üldse seda hoomata," rääkis Koppelmaa.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Meelis Saarepuu ütles, et narkootikumid on järjest rohkem noortele kättesaadavamad.

"Viimase aja narkoturu trendid viitavad sellele, et järjest rohkem noori saab narkoainet kätte ka läbi interneti ehk et aine on jõudnud nende inimeste kätte, kes siis tavalise turu pealt neid aineid kätte ei saa," selgitas Koppelmaa.

Ka Koppelmaa sõnul on peamisteks tellijateks 16-30 aastased noored. Ta lisas, et posti kaudu narkootikumide sissevoolule on raske lõppu teha.

"Ma arvan, et kui ma ütleksin, et me saame lõpu teha, siis ma valetaksin teile, et pigem me proovime ikkagi esialgu seda vähendada, panna mingi piir ja siis minna samm sammult edasi."

Kui postiga tellib narkootikume üks inimene või grupp, on võimalik maksimaalne karistus 10-15 aastat vabadusekaotust.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: