Politsei tabas teolt alaealistele narkootikume müünud mehed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Põhja prefektuuri narkopolitsei tabas Tallinnas mehed, keda kahtlustatakse narkootikumine müümises alaealistele. Üks kinnipeetutest oli samuti alaealine.

8. veebruari õhtul Mustamäel Sütiste teel pidas politsei kinni 24-aastase ja 17-aastase noormehe, keda kelle juurest leiti suur kogus narkootikume.

"Sama kinnipidamise käigus kontrollisime ka sealsamas viibinud isikuid, üks neist oli veel 17-aastane noormees, kelle käest me narkootikume ei leidnud ja sõidukis, mis meie teada oli siis juhtunuga seotud, olid kontrollimise hetkel üks 14-aastane tüdruk ja ühe-aastane laps," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Rait Pikaro "Aktuaalsele kaamerale." Väikelapse andsid politseinikud lapse emale üle.

"Täpsed rollid on veel selgitamisel, et kellel milline roll oli aga suure tõenäosusega nendest noortest saame tulevikus rääkida kui narkokurjategijatest ja eriti halb oli, et nende ohtlike ainetega oli ühes autos ka väikelaps, see näitab, mis selles maailmas tegelikut toimub," tõdes Pikaro.

Politseinikud leidsid sõidukist suures koguses erinevaid narkootilisi aineid nagu MDMA, kokaiin ning kanep. Narkootikumide suures koguses käitlemises esitati kahtlustus kahele 24-aastasele mehele ja 17-aastasele noormehele.

"Minu hinnangul tendents näitab seda, et alkoholi tarbimine noorte seas jääb pigem tahaplaanile ja esile on kerkinud tänapäeval rohkem kanep, MDMA ehk siis ecstasy tabletid ning on juhtumeid kus alaealised tarvitavad ka kokaiini," rääkis Põhja ringkonnaprokurör Grete Vahtra.

 Alaealistega seotud narkokuritegude arv, kus aineid noortele edasi on anntud, on ülemöödunud aastaga kasvanud 15 protsenti. Kokku registreeriti neid 76.

"Alaealiste puhul me hindame alati karistuste määramisel seda, et kas isik on aru saanud sellest, mis teda sinna on viinud, milline on tema arengutase ning võimalusel alati rakendame kas sotsiaalprogramme ehk anname võimaluse edaspidi alustada puhtalt lehelt," rääkis Vahtra.

Vahtra kinnitab, et 70 protsenti noortest on sellised, kes teevad oma järelduse ning elavad edaspidi õiguskuulekat elu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: