Valgevene tahab tarnida endale naftat ka Baltimaade sadamate kaudu

Naftapuurseadmed Valgevenes.
Naftapuurseadmed Valgevenes. Autor/allikas: Viktor Drachev/TASS/Scanpix

Valgevene president Aleksandr Lukašenko andis neljapäeval valitsusele ülesande leida võimalus tarnida Valgevenele naftat Baltimaade sadamate kaudu.

"Püstitasin juba ülesande ja me peame selle lahendama: avama alternatiivsed naftatarned Baltimaade sadamate kaudu. Kui leedulased ei nõustu, tuleb leppida kokku lätlastega ja osta seda naftat. Töödelda seda Navapolatski naftatehases ja tagada selle tarned Balti vabariikidesse," ütles Lukašenko majandusarengu- ja lõimimisnõupidamisel.

President tahaks ka osa töödeldud naftatoodetest Baltimaadele müüa.

"Võib leppida kokku, et see on meie ühisnafta, mida me töötleme moderniseeritud Navapolatski naftatehases. Seda enam, et meil on selles osas isegi mõningaid võimalusi," märkis president uudisteagentuuri BelTA vahendusel.

Kontserni Belneftehim juht Andri Rõbakav ütles pärast nõupidamist, et kontsernis luuakse töörühm, mis hakkab alaliselt uurima Valgevene naftatarnevõimalusi.

"See küsimus on meil alati "kuumas" reservis. Tänase päeva seisuga on kõige tulusam kindlasti Vene nafta. Kuid see kaotab oma tulusust aasta-aastalt, läheneb maailmaturuhinnale. Pole saladus, et mõnel aastal tarnisime muud naftat Baltimaade kaudu. Need kanalid ei ole külmutatud. Me seirame neid võimalusi alalises režiimis. Täna on need olemas," ütles ta. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: