Krista Aru kandideerib Vanemuise juhiks

Krista Aru riigikogus.
Krista Aru riigikogus. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige Krista Aru otsustas riigikogu valimistel mitte kandideerida ning pürgida teater Vanemuise juhiks.

ERR küsis Arult, miks ta otsustas loobuda kandideerimast riigikogu valimistel ja pürgida Vanemuise juhiks.

"Sel on mitu põhjust, aga kõik need on isiklikud ja vastus sellele küsimusele oleks seega liiga pikk ja segane. Aga juba see võimalus, et võin kandideerida Vanemuise juhiks, on mulle suureks rõõmuks," ütles Aru.

Teisipäeval toimub kolme lõppvooru pääsenud kandidaadiga vestlusvoor. ERR-ile on vihjatud, et üks Vanemuise juhi kandidaate on ka endine pangandustegelane Vahur Kraft. Kui ERR Kraftilt selle kohta küsis, ei kinnitanud ega lükanud ta seda väidet ümber.

Uut teatrijuhti valiva SA Teater Vanemuine nõukogusse kuuluvad lisaks Tarvi Sitsile ka Tartu linnapea Urmas Klaas, rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet ja Tartu Ülikooli eesti kirjanduse teadur Mart Velsker.

Vanemuise teater otsib uut juhti, sest senise teatrijuhi Toomas Petersoni tähtajaline leping lõpeb tuleval suvel. Leping sõlmitakse uue juhiga kuni viieks aastaks. Peterson on varem Tartu Postimehele öelnud, et otsustas konkursil mitte kandideerida ning ta ei arva, et mõtleks veel ümber.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: