Senine Rahva Ühtsuse juht kandideerib hoopis Vabaerakonnas

Pavo Raudsepp
Pavo Raudsepp Autor/allikas: ERR

Erakonna Rahva Ühtsus juht Pavo Raudsepp astus 14. jaanuaril erakonnast välja ja kandideerib eelseisvatel valimistel hoopis Vabaerakonna nimekirjas. Segadus valitseb Krista Aru ümber, kes varem on teatanud, et ta ei kandideeri, kuid võttis nüüd 24 tundi mõtlemisaega.

Raudsepp on üldnimekirjas kõrgel seitsmendal positsioonil ning on Vabaerakonna esinumber Lääne-Virumaal.

Täpselt sama seis on Jane Snaithiga, kes kuulus samuti 14. jaanuarini Rahva Ühtsuse parteisse, kuid on nüüd Vabaerakonna esinumber Ida-Virumaal (üldnimekirjas 17. kohal).

Rahva Ühtsuses on nüüd 504 liiget, mis on üsna lähedal nõutavale miinimumile ehk 500 liikmele. Kui erakonna liikmete arv langeb alla 500 ning vabatahtlikku lõpetamist ei ole alustatud, võib algatada erakonna sundlõpetamise.

Vabaerakonna Pärnumaa nimekirja veab (üldnimekirjas 52. positsioonil) Toomas Alatalu, kes on ametlikult siiani Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige.

Alatalu ütles ERR-i venekeelsele portaalile, et tema enda teada on ta Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast juba eelmisel aastal lahkunud. Äriregistri andmetel on ta endiselt sotside liige. Alatalu lisas ka, et tema suurem eesmärk on kandideerida Euroopa parlamendi valimistel.

Vabaerakonna 125-liikmelises nimekirjas ei ole Krista Aru nime, kes on varem ka öelnud, et ei kandideeri eelseisvatel valimistel. Ometigi oli Aru kolmapäeval kohal, kui Vabaerakond valimisnimekirja üle andis. Aru ütles ERR-ile, et mõtleb veel 24 tundi, kas kandideerib või mitte.

Kuivõrd Vabaerakonna poolt ERR-ile saadetud 125-liikmelises täisnimekirjas tema nime pole, peaks Aru kandideerimisel keegi talle oma koha valimisnimekirjas viimasel hetkel loovutama. ERR-ile on ka vihjatud, et kui Aru otsustab kandideerida, siis ei pruugi see olla Vabaerakond. Nii asub Eesti 200 oma valimisnimekirja kinnitama alles kolmapäeva õhtul.

Krista Aru kandideeris ka Vanemuise teatri juhiks, kuid teisipäeval selgus, et kuigi ta pääses kolme finalisti hulka, ei osutunud ta valituks.

Riigikogu kandidaatide registreerimiseks esitamine lõpeb 17. jaanuaril kell 18. Eelseisvad riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: