Kaamerad tabasid alarmsõiduki mullu kiiruseületamiselt enam kui 5000 korral ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politseiauto avariipaigas
Politseiauto avariipaigas Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Mullu registreerisid kiiruskaamerad politseile, päästeametile ja kiirabile kuuluvate sõidukite kiiruseületamisi rohkem kui 5300 korral, ent trahvi tehakse neile sõidukitele vaid juhul, kui tegu pole alarmsõiduga tööülesannete tõttu.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) liiklusmenetlusteenistuse vanemkomissar Tea Prikk viitas Õhtulehele, et kuni 2017. aasta augustini koostati kiiruskaamera hoiatustrahv ka siis, kui kaamera fikseeris tööülesandeid täitva alarmõiduki kiiruseületamise, aga see oli nii töömahukas ja aeganõudev, sest hiljem tuli trahv tühistada.

Seega muutus kord 2017. aasta septembris: kõigepealt saadab PPA liiklusmenetlusteenistus asutustele ehk politseile, päästeametile ja kiirabiteenuse pakkujatele ülevaate nende alarmsõidukite kiiruseületamise kohta ning kui nendepoolne kontroll teeb kindlaks, et kiiruseületamine polnud seotud alarmsõiduga, siis väljastatakse ka trahviteade. Kui aga tegu oli alarmsõiduga, siis ei tehta trahvi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: