Detsembris jäi jaekaubanduse müügitulu 2017. aasta tasemele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toidupoe kassa.
Toidupoe kassa. Autor/allikas: pressimaterjalid

Jaekaubandusettevõtete müügitulu jäi statistikaameti andmetel mullu detsembris 2017. aasta viimase kuuga võrreldes püsivhindades samale tasemele ning oli 667,9 miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2017. aasta detsembriga võrreldes kolm protsenti. Müügitulu suurenes neljal ja vähenes kahel tegevusalal. Ühel tegevusalal jäi müük varasema aasta tasemele, teatas statistikaamet.

Enim suurenes müügitulu apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, kus müük kasvas aastaga 13 protsenti. Müügitulu suurenes veel ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad ehk niinimetatud kaubamajades, seal oli kasv 12 protsenti.

Kasvas kuue protsendi võrra ka müük tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning ühe protsendi võrra muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga.

Müügitulu vähenes 2017. aasta detsembriga võrreldes posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes ning kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi – kioskites, turgudel ning otsemüügina. Majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes jäi müügitulu 2017. aasta detsembriga võrreldes samale tasemele.

Toidukaupade, kütuse müügitulu vähenes

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes 2017. aasta detsembriga võrreldes ühe protsendi võrra.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes 2017. aasta detsembriga võrreldes kuus protsenti.

Võrreldes 2018. aasta novembriga suurenes detsembris jaekaubandusettevõtete müügitulu 12 protsenti. Statistikaameti teatel on tegemist tavapärase tõusuga detsembris, mil toimuvad jõulude ja aastavahetuse suurmüügid.

Esialgsetel andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2018. aastal 7,1 miljardit eurot, müügitulu suurenes 2017. aastaga võrreldes ühe protsendi võrra.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: