Jaanuari jaekaubanduse müük kasvas kuus protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: pressimaterjalid

Jaekaubandusettevõtete jaanuari müügitulu suurenes möödunud aastaga võrreldes püsivhindades kuus protsenti 556,8 miljoni euroni.

Müügitulu kasvu mõjutasid enim mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted, kus müügitulu suurenes 2018. aasta jaanuariga võrreldes ligi neljandiku võrra ehk 24 protsenti, teatas statistikaamet.

Nende ettevõtete müügitulu kiirele kasvule avaldasid mõju eelmise aasta jaanuari väga madal võrdlusbaas ning mullusest odavam mootorikütuse hind. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu kasv andis pea poole kogu jaekaubandusettevõtete müügitulu juurdekasvust.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2018. aasta jaanuariga võrreldes kolm protsenti. Müügitulu suurenes enamikel tegevusaladel, vaid tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes oli müügitulu väiksem kui eelmise aasta jaanuaris.

Kõige rohkem ehk seitse protsenti suurenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmetega. Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi, kus kasv oli kuus protsenti.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes 2018. aasta jaanuariga võrreldes kaks protsenti.

Võrreldes detsembriga vähenes jaanuaris jaekaubandusettevõtete müügitulu 16 protsenti. Tegemist on tavapärase langusega, mis järgneb detsembris toimunud jõulude ja aastavahetuse suurmüükidele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes müügitulu eelmise kuuga võrreldes kaks protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: