Saksa politsei pidas kinni kolm pommirünnaku kavandamises kahtlustatut

Saksa politseinikud, arhiivifoto.
Saksa politseinikud, arhiivifoto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksa politsei pidas kolmapäeval Schleswig-Holsteini liidumaal Dithmarscheni ümbruses kinni kolm meest, keda kahtlustatakse autopommirünnaku kavandamises.

Prokuratuur ütles, et meestest kaks otsustasid 2018. aasta lõpus teha Saksamaal rünnaku. Uurijate andmetel polnud nad veel sihtmärki välja valinud, vahendas Spiegel Online.

"Nüüd jääb välja selgitada, kas süüdistatavad kuulusid mõnda terrorirühmitusse."

Spiegeli andmetel on kinni peetud iraaklased Shahin F., Hersh S. ja Rauf S. Esimesed kaks on 23-aastased ja kolmas nende 36-aastane toetaja.

Mehi kahtlustatakse plaanis meisterdada ilutulestikurakettidest lõhkeseadeldis, mille jaoks nad olevat Suurbritanniast detonaatori tellinud, kuid plaani nurjas Briti politsei.

Nad tegid Raufile ülesandeks hankida relv, kuid pidasid Walid Khaled Y.Y. pakutud Makarovi püstolit liiga kalliks. Kuna meestel oli plaan kasutada rünnakuks autot, hakkas Shahin F. selle aasta algul sõidutunde võtma.

Saksa föderaalpolitsei pressiesindaja Daniela Kiss ütles, et föderaalpolitsei ja liidumaa politsei viisid läbi ühisoperatsiooni, kuid üksikasju ta ei lisanud.

Spiegeli andmetel tulid iraaklased Saksamaale 2015. aasta sügisel rände haripunktis.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: