"Rahva teenrid": valimiskompassid on üheaegselt lõbusad ja kasulikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ajakirjanikud Mirko Ojakivi, Urmet Kook ja Sulev Vedler ütlesid laupäeval Vikerraadio saates "Rahva teenrid", et tõsised poliitikahuvilised võivad nende üle küll keelt teritada, aga need on ühaegu nii lõbusad kui kasulikud.

Saatejuht Mirko Ojakivi märkis, et esimesena sel nädala kompassiga veebis välja tulnud Postimehe oma pälvis küll oma ülesehituse osas kriitikat, kuna mõningatel juhtudel oleks ühe küsimuse puhul vastajale näiteks sobinud kõik etteantud variandid, kuid valida sai ainult ühe.

"Mina olen erakondade valimisprogrammidega palju tegelenud ja lähenesin neile nagu mälumängule. Päris lõbus oli, " sõnas Ojakivi, kes üritas oma teadmistele tuginedes saavutada tulemuset, mis näitaks, et oleks ta mõne kindla erakonna valija.

Urmet Kook ütles, et ERR-i kompassi tegid valmis Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi teadlased ja seda vedas politoloog Mihkel Solvak. Ta lisas, et kõik kolm valijakompassi on üsna erinevad. Kook märkis, et valimiskompasside põhjal pole mõtet oma eelistust kujundada, kuid valijale annab see võimaluse enda vaadete hindamiseks, kuid valimisotsust selle põhjal teha ei tasu.

"Lõpuks selgub tulemus reaalses valimisituatsioonis," viidates ka erinevate uuringute kaudu välja tulnud erakondade erinevatele toetusprotsentidele.

Vedler ütles, et katsetas enda eelistusi kõikide kompasside peal. Postimehe oma soovitas talle kõige esimehe kandidaadina valida Andres Herkeli, teise eelistusena pakkus välja Jüri Pino. "Mulle pole aga Vabaerakond ega Herkel kunagi sümpatiseerinud, kuigi Pinot võiks valida küll."

Delfi valijakompass soovitas Vedlerile tema sõnul Isamaad, aga ta kinnitas, et pole nende poolt kunagi hääletanud.

ERR-i valijakompass teatas aga Vedlerile, et talle sobib Elurikkuse erakond. "Igal juhul lõbus vahepala, mis teadvustab seda, et valimised lähenevad.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: