ERR.ee avas oma valijakompassi

Riigikogu valimised.
Riigikogu valimised. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

ERR.ee avas reedel oma valijakompassi, mis aitab valijale näidata tema arvamuste kattuvust erakondade hinnangutega.

Valijakompassi saab täita nii eesti kui ka vene keeles.

"Valijakompassi eesmärk on näidata valijale tema ja erakondade arvamuste kattuvust erinevate ühiskonnas arutelu all olevate teemade suhtes. Paljud neist on läbi erinevate valimiste pidevalt üleval olnud, näiteks maksude ja koolikorraldusega seotud küsimused, mitmed on aga just tänaste valimiste teemad nagu immigratsiooni või teise pensionisamba tulevikku puudutav," selgitas Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juhataja, Valijakompassi koordinaator Mihkel Solvak.

Solvaku sõnul valiti valijakompassi kaasatud väited nii, et need kataks võimalikult suurt hulka vaidlusküsimusi, sõnastades need viisil, mis sunnib inimest selget seisukohta võtma.

Iga kompassi kaasatud erakonna esindaja andis omakorda nende erakonna positsiooni antud väite suhtes ning kasutajad saavad neid soovi korral ka ükshaaval lähemalt vaadata.

"Kompassi mõte on anda inimestele võrdlevat pilti informeeritud valiku langetamiseks. See ei ütle, et inimene peab nii hääletama, küll aga lubab ta võimalikke valikuid eri nurkade alt võrrelda. Kompass näitab kasutajale nii tema protsentuaalset kattuvust erakondade positsioonidega, seda kust need erinevused või sarnasused täpsemalt tulevad, aga laiemat visuaalset pilti inimese ja erakondade paigutumist erinevate dimensioonide suhtes," rääkis Solvak.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: