Terviseamet: MMS-i kosmeetikatootena müüvaid poode ähvardab sunniraha ({{contentCtrl.commentsTotal}})
![$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>](https://i.err.ee/smartcrop?type=optimize&width=672&height=448&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2018%2F08%2F10%2F533145hc25c.jpg)
Terviseamet eeldab, et kõik veebipoed eemaldavad kosmeetikatootena müüdava MMS-i oma kaubavalikust, aga neile, kes seda ei tee, võib amet määrata sunniraha.
Kosmeetikatootena reklaamitud "MMS-i ehk mineraalse suuloputusvahendi" levitamise keelanud terviseamet lubas jätkata ainet müünud veebipoodide osas oma tavapärast järelevalvet, hoides silma peal nii MMS-i kui muude ebapreparaatide levikul.
"Eeldame, et kõik veebipoed eemaldavad kosmeetikatootena müüdava MMS-i oma kaubavalikust, vajadusel tuletame seda neile ka meelde Juhul, kui pood seda ei tee, on võimalik ettevõtte suhtes rakendada ka sunniraha," ütles ameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar ERR-ile.
Küsimusele, miks läks terviseametil MMS-i keelamiseni jõudmine nii kaua aega, vastas Saar, et MMS-i A-komponent ehk 28-protsendiline naatriumkloriti lahus kemikaalina keelatud pole ning kui sellel on korrektne ohumärgistus, võib seda ka turustada.
"Küll aga ei tohi kahe komponendi segamisel tekkivat klooriühendit sisaldada kosmeetikatooted - sellena seda aga ettevõte presenteerida soovis," rääkis Saar. "Mis tahes tootekategooriasse MMS-i levitav ettevõte seda ka liigitada püüab, on naatriumkloriti puhul tegemist tugeva oksüdeerijaga, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks."
Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.
Toimetaja: Karin Koppel
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.