Terviseamet: MMS-i kosmeetikatootena müüvaid poode ähvardab sunniraha

Vestluskatke Facebooki kinnisest MMS-i grupist.
Vestluskatke Facebooki kinnisest MMS-i grupist. Autor/allikas: kuvatõmmis

Terviseamet eeldab, et kõik veebipoed eemaldavad kosmeetikatootena müüdava MMS-i oma kaubavalikust, aga neile, kes seda ei tee, võib amet määrata sunniraha.

Kosmeetikatootena reklaamitud "MMS-i ehk mineraalse suuloputusvahendi" levitamise keelanud terviseamet lubas jätkata ainet müünud veebipoodide osas oma tavapärast järelevalvet, hoides silma peal nii MMS-i kui muude ebapreparaatide levikul.

"Eeldame, et kõik veebipoed eemaldavad kosmeetikatootena müüdava MMS-i oma kaubavalikust, vajadusel tuletame seda neile ka meelde Juhul, kui pood seda ei tee, on võimalik ettevõtte suhtes rakendada ka sunniraha," ütles ameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar ERR-ile.

Küsimusele, miks läks terviseametil MMS-i keelamiseni jõudmine nii kaua aega, vastas Saar, et MMS-i A-komponent ehk 28-protsendiline naatriumkloriti lahus kemikaalina keelatud pole ning kui sellel on korrektne ohumärgistus, võib seda ka turustada.

"Küll aga ei tohi kahe komponendi segamisel tekkivat klooriühendit sisaldada kosmeetikatooted - sellena seda aga ettevõte presenteerida soovis," rääkis Saar. "Mis tahes tootekategooriasse MMS-i levitav ettevõte seda ka liigitada püüab, on naatriumkloriti puhul tegemist tugeva oksüdeerijaga, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks."

Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: