Tervisekaitseametniku sõnul hakkavad inimesed MMS-i kahjulikkust mõistma

Terviseameti hinnangul on inimeste teadlikkus mürgise kloorilahuse MMS-i osas hakanud tõusma ja selle tarvitamine peaks hakkama vähenema.

Terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik ütles neljapäeval Eesti Televisiooni saates "Ringvaade", et ameti mürgistusteabe liinile on MMS-i kaebuste osas tehtud kõnede arv vähenenud.

"Õnneks inimesed on hakanud mõistma, et tegemist on tervist kahjustava tootega," sõnas Öpik. Ta märkis ühe näitana inimeste teadlikkuse kohta, et infotelefonile on kunagi koguni helistanud üks bioloogiaõpetaja, kellel hakkas MMS-i tarvitamise järel halb.

"Ma tahaks rõhutada, et Eestis on usaldusväärne tervishoiusüsteem. Paraku ei saa sellest rääkida libatohtrite puhul," ütles Öpik.

Terviseameti eestvedamisel suleti suhtlusvõrgustikus Facebook küll MMS-i vahendanud ja müünud konto, kuid Öpiku sõnul lasub vastutus siiski igal inimesel endal ja terviseamet püüab aidata kaasa teadlikkuse tõstmisele.

"Vastutus on eelkõige ikka inimesel endal. Tegemist keemilise tootega, aga Eesti inimene peaks oma talupojatarkuses ära tundma, et mis on tervisele ohtlik ja mis mitte. Me ei peks ju Domestost jooma," lausus Öpik.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: