Perearst: inimesel pole organismi puhastamiseks vaja ühtegi preparaati

Perearst Elle-Mall Keevallik kommenteeris "imeravimi" TRS-iga kauplemist sotsiaalmeedias, öeldes, et tegelikult ei ole inimesel oma organismi puhastamiseks raskemetallidest ühtegi preparaati vaja.

Postimees kirjutas reedel, et kui veel aasta tagasi peeti Eestis võitlust MMS-i müügi ja selle lastele sisse jootmisega, siis nüüd on turule jõudnud TRS Advanced, mida müüjad nimetavad samuti imeravimiks, mis ravib autismi ja puhastab organismi raskemetallidest.

Keevallik kommenteeris "Ringvaates", et inimesel ei ole organismi puhastamiseks ühtegi preparaati vaja.

"Seda preparaati reklaamitakse kui puhastuspreparaati, mis peaks organismist raskemetallid välja viima. Ja siinkohal rõhutaks seda, et ühtegi preparaati inimesel vaja ei ole, mis teda puhastaks. Need sümptomid, mis tekivad, on pigem organismi kaitsereaktsioon ühele ainele, mis on organismi tunginud, millega keha puutub kokku. See on puhas kaitsereaktsioon," rääkis Keevallik. TRS-i kõrvalnähud on väidetavalt silmavalu, ninaverejooks, köha, nohu, halb enesetunne.

"Inimesel raskemetallimürgistus ei avaldu ju sedasi pruunide laikudega silmaiirisel nii, nagu seal grupis ju arvatakse, et see on inimese mürgistustunnus, kui seal on pruunid laigud. Mürgistused avalduvad natukene teistmoodi ja ma ütleks niimoodi, et see arvamus, mis seal grupis on, et inimesed on praegu mürgitunud sellepärast, et meil keskkond on saastunud, siis ma ütleks nii, et vaadakem, kui pikk on inimese eluiga võrreldes varasemate aastatega. Mingisugust sellist puhastumist ja asja ei ole vaja teha. Kui inimesel on tervislik eluviis, ta toitub korralikult, liigub palju, magab hästi, siis ei ole tal mingisugust puhastumist vaja teha," lisas perearst.

Keevalliku hinnangul tarbivad inimesed tundmatuid kemikaale, sest tahavad millessegi uskuda ja oma seletamatutele probleemidele abi saada.

"Inimesed tahavad, et neil oleks hästi. Neil on järelikult mingid sümptomid, mis on jäänud ravimata, millele ei ole võib-olla tavameditsiin osanud anda vastust. Ja kuna meil on levinud enesele diagnoosi panemine Google'i abiga, siis on ka väga palju inimesi, kes arvavad, et nemad tahavad ennast ise ravida ja on siis selle tõttu nõus proovima ükskõik mida, mida kellegi tuttava tuttav on soovitanud, et see aitab väga hästi," rääkis Keevallik.

Ta lisas, et selliste preparaatide müüjad on kavalad ja saavad aru, et ostjad on heausksed, kes on nõus maksma, kui neile esitleda ilusaid lugusid imeravimitest, mis aitavad kõikide haiguste vastu.

TRS-i ei saa Keevalliku sõnul aga kuidagi ravimiks nimetada, sest ühtegi uuringut inimeste peal tehtud ei ole.

"Uuringud on olemas loomade peal ja loomade peal näidati, et see aitab pliimürgituse korral, aga need pole ka üldse mingid kindlad uuringud. Inimeste puhul me ei saa seda ravimiks nimetada, sest me ei tea, kuidas see toimib. Ja eriti ohtlik on anda seda imetavatele emadele, rasedatele, lastele, kellel me ei tea, kuidas erinevad ained kehas toimivad ja reageerivad," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: