Prantslased püüavad tankitõrjerelvade hankele pidurit tõmmata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ajateenijad praegu kasutuses olevat tankitõrjesüsteemi Milan-2 katsetamas
Ajateenijad praegu kasutuses olevat tankitõrjesüsteemi Milan-2 katsetamas Autor/allikas: Ardi Hallismaa

Möödunud aasta lõpus Eestile uute pikamaa tankitõrjerelvade ostmiseks välja kuulutatud hange päädis sellega, et pakkumuse tegi ainult üks ettevõte ja teine, asja kõrvalt vaadanud firma otsustas seepeale esitada kaebuse.

Korraldatud hanke võitis Eurospike GmbH, mis toodab Iisraelis loodud, kuid Saksamaal kokku pandud Spike'i relvasüsteeme. Ent kaitsevägi nendega veel lõplikult käsi lüüa ei saa, sest prantslaste relvatööstus MBDA on otsustanud esitada rahandusministeeriumile ametliku järelevalveteate ehk kaebuse hankeprotsessi kohta, kirjutas Eesti Päevaleht.

Rahandusministeeriumist kinnitati eile, et nad on MBDA France'i kirja kätte saanud, ent otsus, kas on alust ka menetlust alustada, tehakse alles siis, kui sellega on põhjalikumalt tutvutud.

MBDA esindajad väidavad, et hanke võitnud iisraellaste tankitõrjetehnoloogia on vananenud ja isegi Iisraeli armee vahetab selle oma relvastusest välja. Omalt poolt pakuvad nad eelmisel aastal välja töötatud relvi, kuid hankele pakkumust ei esitanud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: