Politsei loodab liiklusohutuse tõstmisel mobiilsete kiiruskaamerate peale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

2018. aasta 67 liiklussurma on 19 rohkem kui 2017. aastal. Samas ei saa seejuures rääkida mitte liiklussurmade arvu järsust tõusust vaid pigem naasmist 2017. aasta eelsesse aega. Võib öelda, et liiklusohutuses valitseb endiselt seisak.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernits ütles, et 2017. aasta vähenemise taga ei olnud järsku muutust liiklusohutuses. "Pigem selline langus tundus meile juba eelmise aasta alguses olevat juhuslik," sõnas ta.

Eriti hull oli liikluses olukord eelmise aasta suvel. Maist juunini hukkus 36 inimest. Siis toimus muutus ning surmade arv langes järsult, jäädes kuni aasta lõpuni kahe ja nelja vahele kuus. Suve lõpp oli ühtlasi aeg, mil politsei teadlikult tugevdas liiklusjärelevalvet teiste tööde arvelt. Põhja prefekt Kristian Jaani ütleb, et sellistel tegevustel ei ole pikaajalist mõju.

"Jah, politsei konsentreerus, viis suuremad jõud tänavale. Tegi seda teiste tegevuste arvelt, väga nähtavalt, keskendus ainult kiirusemõõtmisele ja me suutsime selle olukorra stabiliseerida. Jah, hukkunuid paraku oli. Aga selline raske olukord, mis oli suvekuudel, läks tõepoolest paremaks. Aga sellel ei ole pikaajalist mõju. Politsei ei saa selliste jõududega 24/7 väljas olla," rääkis Jaani.

Kui mehitatud järelevalve on Jaani sõnul teedel praegu maksimaalne võimalik, siis peagi on oodata tehnilist abiväge. Pikalt katsetatud mobiilsed kiiruskaamerad on kohal.

"See on nüüd üks selline väga hea asi, mida PPA on juba kätte saanud ja märtsist võtab ka kasutusele. Ehk tegemist on kiiruskaameratega tänavate ääres, aga need on mobiilsed, me saame väga paindlikud olla. me saame neid kasutada just täna ja nüüd selles kohas, kus on probleem kiiruse ületajatega," märkis Jaani.

Raskete liiklusõnnetuste uurimise komisjon on välja selgitanud, et hukkunuga liiklusõnnetuste peamised riskitegurid olid ka eelmisel aastal lubatud kiiruse ületamine, alko- või narkojoove, puuduv turvavarustus ja kõrvalised tegevused roolis. Et see viimane on endiselt suur probleem liikluses, näitlikustab hästi kolmapäeval sotsiaalmeedias ja meedias levinud video sellest, kuidas Pärnu-Tallinna liinil sõitev ettevõtte Estonian Lines bussijuht roolis olles telefonis trükib. Video on salvestatud mõni päev tagasi. Ettevõtte juht on bussijuhi käitumisest teadlik ning ootab temalt selgitusi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: