Kaljulaid: valimata ei saa tahta, et teie mõtted riigikokku jõuaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

President Kersti Kaljulaid ütles vabariigi aastapäeva vastuvõtu otseülekandes ETV-le, et tema andis oma e-hääle juba ära ning kutsus üles kõiki kodanikke valima, sest muidu ei saa eeldada, et kodanike mõtted riigikogus esindatud saaks.

Saatejuht Marko Reikop ütles, et Kaljulaidi esimesed riigikogu valimised presidendiametis oleku ajal on juba nädala aja pärast. Ta küsis, kas president on juba hääletanud.

"Jaa. Muidugi. Ma hääletasin sel hetkel, kui hääletamine avanes ja ma veelkord palun kõiki Eesti inimesi, et olge head Eesti kodanikud, tehke see väike liigutus, ärge jätke valimata, see on väga tähtis, sest teisiti on ju raske tahta, et teie mõtted oleksid ka esindatud meie järgmises riigikogus," lausus Kaljulaid.

Kaljulaidi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski oma häält veel andnud ei ole. Ta ütles, et tema otsus, kelle poolt hääletada ei ole veel tehtud, aga ta ei usu ka, et viimased debatid kaalukeeleks saavad.

Rääkides rahvusooper Estonias toimunud vastuvõtust, siis ütles ta, et väga meeldejäävad olid kallistused, mida sai vahetatud etenduse meeskonnaga lava taga. "Kõik need lapsed ja vanemad inimesed, kes kaasa tegid - see oli imeline, see oli imeline hetk nendega koos seal lava taga," rääkis Kaljulaid.

Kaljulaid: mu hääl jäi Alutaguse metsa

Küsimusele, kas midagi täna naerma ka ajas, vastas president, et enda arvates on ta täna päris palju naernud. "Minu meelest on olnud väga lõbus ja väga ilus päev," ütles Kaljulaid.

Kaljulaid rääkis, et vaatamata kurguhädadele on hääl terve päeva jooksul hästi vastu pidanud, samas palus ta ajakirjanikel arvestada, et pärast värskelt suusavõistluse lõpetamist enam intervjuusid ei saa. "Sest sinna see hääl läks," ütles president.

"Kas te olete näinud, et joone ületanud sportlane annab kunagi otseintervjuusid? Ei anna. Ainult presidendid peavad seda tegema, ja sinna see hääl jäigi, Alutaguse metsa," sõnas Kaljulaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: