Tuleva esitas taotluse kolmanda samba pensionifondi loomiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tõnu Pekk.
Tõnu Pekk. Autor/allikas: ERR

Pensioniühistu Tuleva andis finantsinspektsiooni avalduse, et käivitada Tuleva kolmanda samba fond, mis investeerib täies ulatuses aktsiatesse.

Ühistu juhi Tõnu Peki sõnul on kolmanda samba fondi käivitamine olnud plaanis algusest peale.

Uue fondi nimeks saab Tuleva Vabatahtlik Pensionifond, teatas ühistu. Fondi valitsemistasu saab olema 0,3 protsenti aastas ning plaanitud kogukulu maksimaalselt 0,5 protsenti aastas.

Pekk ei osanud hinnata, kui kiiresti Finantsinspektsioonil Tuleva avalduse menetlemine läheb, kuid väljendas lootust, et uus fond võiks tegutsemist alustada veel 2019. aastal.

Uus fond hakkab investeerima 100-protsendiliselt maailma aktsiaturule, jäljendades MSCI ACWI indeksit. Esimestel aastatel hoiab fond kuni 5 protsenti varadest likviidsusreservis.

Alates 1. aprillist tõuseb Tuleva ühistu uute liikmete liitumistasu 100 eurolt 125 eurole. Ühistu kasutab liitumistasusid uute fondide loomiseks, mis võimaldavad inimestel lihtsalt ja madalate kuludega pensioniks raha koguda.

Tuleva teise samba pensionifondi saab valida igaüks ning selleks ei pea astuma Tuleva ühistu liikmeks. Teise samba pensionifondi vahetamine on tasuta ning seda saab teha oma internetipangas ning pensionikeskuse lehel.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: