Geeniuse katse: iPhone'i kasutajad maksavad Bolti sõitude eest rohkem

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Taxifyst sai hiljuti Bolt

Tehnoloogiauudiste portaali Geenius.ee toimetuse uurimus näitas, et iPhone'i omanikud maksavad Bolti (endise nimega Taxify) sõitude eest rohkem kui Androidi kasutajad, kusjuures kordagi ei juhtunud vastupidist, et Androidi omanikud oleksid pidanud rohkem maksma. Ettevõte teatas vastulauses, et teenuse hind ei sõltu telefoni tüübist.

Tavaolukordades on äppide hinnad samad, kuid hinnaerinevus tekib, kui rakendub kordaja, mida kasutatakse neil hetkedel, kui teenust kasutab ühes piirkonnas korraga palju kliente ning teenust osutavaid autosid on tavapärasest vähem, kirjutab geenius.ee.

Geenius märgib oma katsele tuginedes, et ei saa väita, et iPhone'i kliendid maksavad kõigi Bolti sõitude eest rohkem, kuid kordajat rakendati iOSi äpis Androidi omaga võrreldes rohkem ning ligikaudu ühel korral viiest oli teenuse hind iPhone'i kasutajate jaoks kallim, sealjuures ühel juhul pidi iPhone'i klient 7,2-kilomeetrise sõidu eest Tesla kategoorias maksma 15,6 ja Androidi oma 11,20 eurot ehk ligi 40 protsenti enam.

Bolti Kesk- ja Ida-Euroopa riikide pressiesindaja Karin Kase sõnul on neil tellimuse täpseid asjaolusid teadmata hinnaerinevusi üsna keeruline kommenteerida, kuna sõidu hind kujuneb väga erinevate komponentide põhjal.

Bolti tootejuht Jevgeni Kabanov lisas: "Teades, kuidas asjad kapoti all käivad, võin anda oma sõna, et Bolti hinnad ei sõltu telefonist, millega auto kohale kutsutakse. Küll aga tegeleme nüüd ja edaspidi sellega, et meie hinnad oleksid stabiilsemad ja sõltuksid vähem sellest, millise marsruudi Google kaardil valib."

Täismahus artiklit loe portaalist geenius.ee.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: