Utrechti rünnakus on luubi all võimalik terroristlik motiiv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EPA/Scanpix

Utrechti trammirünnaku asjaolud ning ründaja põgenemisautost leitud kiri annab põhjust tõsiselt uurida, kas ründajal oli terroristlik motiiv, ütlesid Hollandi prokurörid teisipäeval.

Peaminister Mark Rutte oli varem öelnud, et võimud ei saa jätta uurimata ka teisi motiive, kaasa arvatud peretüli, kuid politsei ja prokurörid ütlesid teisipäeval, et uurimine kaldub praegu terrorismiajendi suunas.

"Praeguse seisuga võetakse terroristlikku motiivi väga tõsiselt arvesse. See tugineb muu hulgas põgenemisautost leitud kirjale ja faktide olemusele," ütlesid prokurörid ühisavalduses. 

"Meie uurimine pole leidnud peakahtlusaluse ja ohvrite vahel ühtegi sidet."

Rünnakus sai surma 19-aastane naine Utrechtist lõunas asuvast Vianenist ning üks 28- ja üks 49-aastane mees, kes olid mõlemad Utrechtist.

Relvastatud isik haavas esmaspäeval Utrechti linnas trammis raskelt veel kolme ja kergemalt nelja inimest.

Hollandi võimud võtsid samal päeval kaheksa tundi kestnud otsingu käigus kinni 37-aastase Türgi kodaniku Gökmen Tanise. Politsei ülekuulamisel on lisaks Tanisele üks 23- ja üks 27-aastane mees.

Politsei sõnul kasutas ründaja põgenemiseks punast värvi Renault Cliot, mille politsei hiljem leidis. Pärast Tanise vahistamist leiti ka üks tulirelv.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: