Tallinna-Tartu maanteelt võib kaduda üks aeglane ja ohtlik ristmik

Neljapäeval tutvustab maanteeamet Põltsamaa vallavolikogule oma esialgset plaani, mis näeb ette, et Tallinna-Tartu maantee nihutatakse ehituse käigus Põltsamaa külje alt Puhu ristmikult paarisaja meetri võrra Jõgeva poole ning lõik tuleb kahetasandiline, mille tulemusel kaob Tallinna-Tartu ja Jõgeva-Põltsamaa maantee ristumiskoht.

Kuigi plaani tutvustatakse homme, ei hakka seal maantee ehitus pihta enne 2023. aastat, kirjutab Tartu Postimees. Kas põhimaantee hakkab kulgema Jõgeva-Põltsamaa maantee alt või kohalt selgub samuti arutelude käigus.

"Planeeringu järgi hakkab Tallinna-Tartu maantee Põltsamaa ümbersõit Põltsamaa-Võhma maantee algusest ning lõpeb Annikveres," selgitas maanteeameti lõuna regiooni ehitusosakonna juhataja asetäitja.

Vunk selgitas, et senine plaan on koostatud seitse aastat tagasi ning juba toona tehtud teemaplaneeringu seletuskirjas seisab, et Puhu ristmik on tiheda liikluse tõttu ohtlik, samuti tekitab nimetatud lõigul segadust ristumine Jõgeva-Põltsamaa maanteega ning sujuvat liikumist takistab kiiruspiirang, mis lubab Puhu ristis sõita maksimaalselt 50-kilomeetrise tunnikiirusega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: